Tym razem tylko w sumie 2 punkty

16. 08. 23
Odsłony: 5206

Nie udał się ostatni weekend naszym drużynom piłki nożnej. W sumie zdobyły tylko 2 punkty, a to za remis KS Bestwinka w wyjazdowym meczu z KS Soła Kobiernice i remis LKS Przełom Kaniów w meczu z LKS Pionier Pisarzowice.
LKS Bestwina podejmował na własnym boisku rywali z Ustronia. Świetna forma na początku sezonu wskazywała, że faworytem będą gospodarze, boiskowa rzeczywistość zweryfikowała to i z kompletu oczek cieszyli się goście. Pierwsza połowa spotkania to typowy mecz walki, w celu osiągnięcia przewagi na boisku nad rywalem. Zakończyła się ona wynikiem bezbramkowym i o losach spotkania miała zadecydować druga część meczu. Lepiej drugą odsłonę rozpoczęli goście. Wpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Sikora, jego uderzenie obronił Kudrys. Przy strzale Michała Pietraczyka z narożnika pola karnego, bramkarz gospodarzy był już bezradny i z prowadzenia cieszyli się zawodnicy z Ustronia. W końcówce spotkania Bestwina przycisnęła zespół Kuźni, jednak świetnie w bramce spisywał się Kierlin i punkty w komplecie pojechały do Ustronia.
LKS Bestwina – KS Kuźnia Ustroń 0:1
LKS Bestwina: Kudrys Mateusz, Makowski Krystian, Gołąb Marcin, Duś Mariusz, Miroski Adrian, Radwański Mateusz, Droździk Mateusz, Wentland Patryk (68' Gacek Damian), Włoszek Mateusz, Skęczek Szymon (75' Nowak Damian), Sawicki Artur.

Żadnej bramki nie uświadczyli kibice w Kobiernicach. Borykający się z kłopotami kadrowymi KS Bestwinka zdobył swój pierwszy punkt.
KS Bestwinka – KS Soła Kobiernice 0:0
KS Bestwinka: Chmielniak Dominik, Bieroński Tomasz, Nycz Rafał, Dawidek Rafał (27' Czader Michał), Więcek Michał, Kosmaty Maciej, Stasica Przemysław, Tomala Szymon (70' Duda Jakub), Kujawa Michał, Adamowicz Bartosz, Kasprzyk Michał.

Po wysokiej porażce w ubiegłym tygodniu w Międzyrzeczu LKS Kaniów podejmował u siebie LKS Pionier Pisarzowice. Goście objęli prowadzenie już w 6 minucie. W 24 minucie mogło być 0:2, ale Pionier nie wykorzystał rzutu karnego. Kornel Ryszka celnym trafieniem do bramki Pisarzowian w 39 minucie doprowadził do remisu i wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.
W drugiej połowie obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, bliżej wykonania tego zadania byli goście, jednak w 70 minucie zmarnowali kolejną jedenastkę i mecz zakończył się remisem.
LKS Przełom Kaniów – LKS Przełom Kaniów 1:1, bramka: Kornel Ryszka
LKS Kaniów: Jonkisz Wojciech, Kubies Wojciech, Bąk Piotr, Ryszka Kornel, Głombek Sławomir, Jarosz Krzysztof, Dunat Szymon (67' Skrudlik Adrian), Grygierzec Mateusz, Kóska Michał (67' Góra Kamil), Ciućka Patryk (90' Karut Damian), Faruga Marek (86' Piesiur Adrian).