Zawodnicy UKS Set Kaniów grali w Szwajcarii

23. 01. 23
Odsłony: 1019
SzwajcariaKilka dni temu w szwajcarskim Davos odbywało się spotkanie prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych (prezydentów, premierów i innych) oraz wybranych intelektualistów i dziennikarzy, a w ostatni weekend w największym mieście Szwajcarii, Zurychu, spotkały się czołowe europejskie drużyny uprawiające kajak polo, a wśród nich UKS Set Kaniów.
W Zurich Friendship Turnier - Turnieju Przyjaźni, który odbył się na krytym basenie Oerlikon Hallenbad wzięło udział 14 zespołów.
UKS Set Kaniów w międzynarodowym składzie: Miklos Timar (1), Łukasz Pilarz (2), Colin Weber (6), Jerry Mansner (7), Arkadiusz Pilarz (8), Niko Kuenzi (9) i Bartłomiej Dawidek (3) w fazie grupowej odniósł dwa zwycięstwa: Deportivo Cali – UKS Set 5:6; UKS Set – KG Wanderfalke Essen 5:4, jedną porażkę z Retiro Madrid 6:4 i awansował z drugiego miejsca do dalszych gier. W czwartym meczu z CKO Malaga RA (późniejsi finaliści) przegrał 2:8 i przyszło mu walczyć o miejsca od 5 do 8. Następnym przeciwnikiem był Mülheimer KSF, którego UKS Set pokonał 8:4. W meczu o 5 miejsce ponownie spotkał się z Retiro Madrid i ponownie musiał uznać wyższość Hiszpanów, tym razem ulegając im 8:4, zajmując ostatecznie 6 miejsce.
Zawodnicy: Miklos Timar (Węgier), Jerry Mansner (Fin), Colin Weber (Szwajcar) mają licencje UKS Set Kaniów, natomiast Niko Kuenzi (również Szwajcar) wystąpił w barwach gościnnie, jako zawodnik testowany.
Wyjazd do Szwajcarii odbył się dzięki pomocy finansowej Związku Zawodowego „KADRA” przy PG Silesia Sp. z o.o., UKS Set Kaniów oraz wkładowi własnemu zawodników.