Drukuj

Starostwo powiatowe i Urząd Gminy pomagają Stowarzyszeniu Wędkarskiemu

22. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1642

IMG 2739IMG 2742IMG 2744IMG 2748IMG 2750IMG 2751Kiedy w ubiegłym roku Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” finalizowało zakup ciągnika „Kubota” w głowach członków Zarządu kotłowały się dalsze plany związane z jego maksymalnym wykorzystaniem, a to kosiarka, a to przyczepka, a to rębak, itp., itd.
To planowanie, to nie jakieś fantasmagorie, ale realne i życiowe podejście do potrzeb, które dyktuje codzienność, tj. dbałość o akweny, którymi gospodaruje Stowarzyszenie, organizacja zawodów wędkarskich, współorganizowanie gminnych imprez, prowadzenie akcji sprzątania, itd. Zakup kosiarki został sfinalizowany niejako z marszu i jest ona już na bieżąco wykorzystywana do koszenia terenów przyległych do akwenów wędkarskich. Dbałość o te tereny, z których przecież korzystają również wszyscy mieszkańcy naszej gminy, a jeszcze więcej przyjezdni, została dostrzeżona przez Urząd Gminy w Bestwinie i starostwo powiatowe w Bielsku-Białej i, co cieszy najbardziej, postanowiły te jednostki samorządowe wspomóc Stowarzyszenie finansując wspólnie (przy drobnym udziale SW KKK) zakup przyczepki, która ułatwi i pomoże w ww. pracach. Nie bez znaczenia jest tutaj pomoc członka Stowarzyszenia Wędkarskiego i jednocześnie radnego powiatowego, Łukasza Pasierbka.

W środę, 7 września, na plac przed „Rybaczówką” przy ulicy Czechowickiej 18 A zajechała laweta z firmy „Armax” w Bielsku-Białej, gdzie dokonano zakupu ciągnika i prezes, Roman Sas, w towarzystwie członka Zarządu, Waldemara Pindla, autora tej informacji, skarbnika i sekretarza Zarządu SW KKK w jednym, Jerzego Zużałka oraz kierownika Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Bestwina, Piotra Kine, dokonali odbioru ww. przyczepki. Jest ona wielofunkcyjna, posiada nadstawki oraz boczne i tylny wysypy i na pewno zostanie przez Stowarzyszenie w pełni wykorzystana dla dobra lokalnej społeczności i środowiska.