LKS Bestwina wywalczył awans do II rundy Pucharu Polski

22. 07. 29
Odsłony: 1903
W piłce nożnej niższych lig trwa przerwa pomiędzy sezonami, więc poszczególne drużyny najpierw urządziły sobie przerwy na odpoczynek po sezonie 2021/2022, a następnie przystąpiły do reżimu treningowego i meczów sparingowych lub rozgrywek w ramach Pucharu Polski. Różnie to jest w klubach naszej gminy, niektóre zespoły mają problem ze skompletowaniem składów na nowy sezon, ale na konkrety przyjdzie czas trochę później, teraz krótka informacja dotycząca LKS Bestwina.
Były mecze sparingowe, w których w składzie LKS Bestwina pojawiali się tajemniczy zawodnicy o nazwisku „Zawodnik testowany” i na dodatek stanowili oni prawie połowę składu. Z Borami Pietrzykowice LKS Bestwina przegrał 0:2, z Podhalanką Milówka wygrał 1:0, z LKS Kaniów również wygrał 3:2, a z Błyskawicą Drogomyśl, beniaminkiem IV ligi, przegrał 2:3.

W piątek, 29 lipca, na boisku w Zabrzegu odbył się mecz w ramach I rundy Pucharu Polski, w którym miejscowy LKS Zabrzeg 1925 podejmował LKS Bestwina. Raczej żaden z kibiców LKS Bestwina nie przewidywał innej opcji niż zwycięstwo swoich pupilów i tak też się stało, a przy okazji konieczne stało się upublicznienie zawodników kryjących się do tej pory pod mianem „Testowany zawodnik” i, pewnie tylko w jakimś zakresie, dowiedzieliśmy się kto będzie reprezentował LKS Bestwina w nowym sezonie pod wodzą Sebastiana Gruszfelda, tak, tak, na ławce trenerskiej nastąpiła również zmiana.
Ale wracając do meczu … LKS Bestwina pokonał LKS Zabrzeg 1925 3:1, a łupem bramkowym podzielili się: Miroski, D. Gacek i Nowak…
LKS Bestwina wystąpił w składzie: Sładczyk - Mielnikiewicz, Miroski, Kacprzak, Nowak - Kościuch, Droździk, D.Gacek, K.Wójtowicz (Adamowicz), Motyka (Radwański)- Wilczek.
Hmmm, ale kto kryje się pod tymi nowymi nazwiskami przekonamy się zapewne dopiero w sezonie ligowym.