Drukuj

I Piknik Bożonarodzeniowy z pochlebnymi opiniami

21. 12. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1313
Zapowiadany od kilkunastu dni I Piknik Bożonarodzeniowy gminy Bestwina okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Od samego rana parkingi w pobliżu terenów rekreacyjnych w Kaniowie były zapełnione samochodami, a przez miejsce, gdzie zlokalizowane były stragany i stoi estrada ciągle przewijały się rzesze mieszkańców gminy Bestwina i nie tylko. Zdjęcia TUTAJ
Już przed godziną 9:00 pod Domem Strażaka OSP Kaniów stanął ambulans RCKiK w Katowicach, aby chętni krwiodawcy mogli podzielić się cząstką siebie i wzbogacić Bank Krwi swoją krwią, a tym samym uratować komuś życie i to nie jedno. Do ambulansu zgłosiło się 14 osób, jednakże lekarz dopuścił do oddania krwi tylko siedem spośród nich, co pozwoliło wzbogacić Bank Krwi o 3 150 ml. tego życiodajnego płynu. Nie jest to żaden rekordowy wynik, ale każda kropla krwi jest ważna, więc ukłony dla tych, którzy dzisiaj zdecydowali się na udział w akcji poboru krwi…Dziękuję!!! Podziękowania również dla OSP Kaniów za udostępnienie swojego zaplecza sanitarnego i miejsca do wypełniania ankiet.
Od 10:30 dzieci mogły korzystać z przejazdów psimi zaprzęgami. Tak urokliwe pieski, jak Siberian Husky, Łajka Jakucka, czy Samoyed Szpic Wilczy cieszą się niezwykłą popularnością wśród dzieci. Tak było i w Kaniowie. Oferta firmy Psie Zaprzęgi (www.sniezne-psy.pl) spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a z tej racji, że właściciele piesków zabrali ich ze sobą kilkanaście, dzieci mogły korzystać z przejażdżek psimi zaprzęgami do woli i bez szkody dla ich kondycji i zdrowia.
Równolegle z możliwością korzystania z psich zaprzęgów można było dokonywać zakupów na licznych stoiskach oraz posilić się darmową zupą rybną przygotowaną przez firmę Lucjana Grzywy, a sponsorowaną przez LGR „Bielska Kraina”. Na stoisku można było rozgrzać się również gorącą herbatką i popróbować innych smakołyków. Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” oferowało wędzone karpie, sumy i jesiotry z hodowli Krzysztofa Rosnera, a kaniowskie Koło Gospodyń Wiejskich wystawiło swoje domowe ciasta. Stroiki i inne świąteczne ozdoby można było nabyć na stoiskach przygotowanych przez Panią Dorotę Wojciechowską, gdzie dochód z ich sprzedaży był przeznaczony dla mieszkańców Kaniowa dotkniętych rakiem, a także przez uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie. Tutaj zaangażowani byli uczniowie najstarszych klas ZS-P Kaniów oraz ich wychowawcy.
Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina” jako jeden z organizatorów Pikniku również miała swoje stoisko, gdzie można było zapoznać się z jej działalnością i zabrać ciekawe publikacje. Byli wystawcy z gminy Bestwina oferujący swoje ryby pod różnymi postaciami oraz choinki i orzeszki.
A na scenie dwoił się i troił Grzegorz Boboń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, głównego organizatora tej imprezy, wspomagany przez swoich pracowników. Pracownicy tej instytucji od kilku dni przygotowywali miejsce, w którym odbywał się I Piknik i ze swojego zadania wywiązali się wzorowo. Od strony organizacyjnej na pewno I Piknik Bożonarodzeniowy należy uznać za niezwykle udany. Na zapleczu z kolei można było zauważyć kierownika Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Bestwina, Piotra Kine, który nie tylko czuwał nad prawidłowym przebiegiem Pikniku, ale również dokumentował jego przebieg.
Zgodnie z zapowiedziami jako pierwsza na estradzie zaprezentowała się Kapela Góralska ze Szczyrku, a po niej kolejno: chór szkolny „DIVERTIMENTO” oraz Zespół Fletowy ze szkoły podstawowej w Kaniowie, Orkiestra Dęta Gminy Bestwina, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” oraz Teatr Ognia. Ten ostatni, ze względu na charakter swojego wystąpienia, tańce z ogniem wykonał na płycie przed estradą a ze względów bezpieczeństwa towarzyszyli im strażacy OSP Kaniów i funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Ta prezentacja spotkała się z największym zainteresowanie, co można zobaczyć na zdjęciach. W repertuarach wcześniej wymienionych uczestników dominowały kolędy i pastorałki.
Po występie ekipy Teatr Ognia Tesserakt prowadzący całość Pikniku, Grzegorz Boboń, poprosił na scenę Panią Beatę Białowąs, członkinię Zarządu Województwa Śląskiego – pomysłodawczynię tego wydarzenia, przewodniczącego Rady Gminy Bestwina, Jerzego Stanclika i wszystkich radnych, wójta Artura Beniowskiego, sołtysów wszystkich sołectw gminy Bestwina i Zespół Regionalny „Bestwina”. Głos zabrał wójt, Artur Beniowski, i złożył wszystkim uczestnikom Pikniku oraz mieszkańcom gminy Bestwina w swoim imieniu oraz obecnych na scenie przedstawicieli, życzenia świąteczne i noworoczne. Do tych życzeń dołączyła Pani Beata Białowąs i korzystając z okazji złożyła gratulacje sołectwu Kaniów z tytułu zwycięstwa w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”.
Ja, jako osoba przemieszczająca się w trakcie imprezy pomiędzy uczestnikami, zwykłymi mieszkańcami gminy Bestwina i okolicy, usłyszałem wiele pochlebnych opinii i recenzji dotyczących tego Pikniku. To cieszy! Wyrażano również nadzieję, że takie pikniki powinny być kontynuowane. Grzegorz Boboń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie, zapewnił w kuluarowej rozmowie, że w przyszłości może być tylko lepiej. Czy wierzyć na słowo? Ja osobiście tandemowi Boboń – Kine wierzę, a potwierdzeniem tego są pochlebne głosy uczestników, które usłyszałem w trakcie przemieszczania się po terenach rekreacyjnych w Kaniowie w czasie trwania I Pikniku Bożonarodzeniowego w gminie Bestwina, w sołectwie Kaniów. Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć powodzenia.