Drukuj

Tereny rekreacyjne w Kaniowie coraz bardziej rekreacyjne

21. 04. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1123
IMG 1668IMG 1672IMG 1663IMG 1676IMG 1683IMG 1665Oddanie do użytku skateparku w Kaniowie jeszcze bardziej wzbogaciło ofertę rekreacyjno-sportowo-wypoczynkową na terenach rekreacyjnych. Idąc kiedyś na tereny rekreacyjne mówiło się, że „idzie się na korty”, ponieważ to była, obok baseników, główna atrakcja. Dzisiaj basenów już nie ma, natomiast w ich miejscu powstał plac zabaw, a tam, gdzie był jeden z kortów zbudowano pierwszy w gminie Bestwina skatepark. Oprócz tego powstała siłownia zewnętrzna, jest boisko wielofunkcyjne, skocznia do skoku w dal, są ścieżki, ławeczki, rosną drzewa, w których cieniu można sobie odpocząć po sportowych wysiłkach. Wszystkim urządzeniom towarzyszą odpowiednie tablice z regulaminami korzystania z nich.
Na zaproszenie wójta, Artura Beniowskiego, w piątek, 30 kwietnia, odbyło się z udziałem posła Przemysława Drabka, przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Stanclika, radnych: Grzegorza Owczarza i Grzegorza Kołodziejczyka, sołtysa Marka Pękali, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Agaty Szypuła, skarbnika Urzędu Gminy, Anity Kubik, kierowników referatów: Mariusza Szlosarczyka i Piotra Kine, inspektora budowy, Krzysztofa Hałata, właściciela firmy Bud-Tor, Leszka Kosmatego, byłego przewodniczącego Rady Gminy, jednego z inicjatorów budowy, Jerzego Zużałka, oddanie do użytku skateparku. Wykonawcą była firma Royal Play z Małkini Górnej (województwo mazowieckie, w powiat ostrowski).
Wójt, Artur Beniowski, złożył podziękowania wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do powstania skateparku: posłowi, członkowi sejmowej Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Przemysławowi Drabkowi, za pomoc w zdobyciu finansowania inwestycji z Samorządowych Funduszy Inwestycyjnych, Jerzemu Zużałkowi za zainicjowanie budowy, Leszkowi Kosmatemu za materiały budowlane (głównie kruszywo), inspektorowi budowy, Krzysztofowi Hałatowi, za nadzór nad budową, firmie Royal Play za wykonawstwo. Ww. otrzymali z rąk wójta pamiątkowe tabliczki. Już bez pamiątek Artur Beniowski złożył podziękowania przewodniczącemu Rady Gminy, Jerzemu Stanclikowi, i radnym za podjęcie odpowiednich uchwał, pracownikom Urzędu Gminy za merytoryczne i czasowe poświęcenie się nie tylko w godzinach czasu pracy za kontrolowanie budowy, dyrektor, Agacie Szypuła, za współpracę.
Koszt budowy skateparku, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, skoczni w dal, alejek, ławeczek wyniósł blisko 800 tysięcy zł, inwestycję oddano 2 miesiące przed terminem.
Więcej zdjęć TUTAJ