Drukuj

Ulgi dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi

21. 04. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 294
Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi posiadający tytuł „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu, na podstawie ZARZĄDZENIE NR ON.0050.765.2019.MZD PREZYDENTA MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ z dnia 15 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Bielsko-Biała oraz uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych (Dz. U. Wojewody Śląskiego poz.8823 z dnia 12.12.2019r), mogą korzystać ze specjalnego imiennego biletu rocznego.
„Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzyma ww. bilet po wcześniejszym zgłoszeniu się do biura Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej ul. Sobieskiego 6 i złożeniu wniosku wraz ze swoim zdjęciem (format zdjęcia jak do Dowodu Osobistego, prawa jazdy itp.), na wydanie ww. biletu.
Na podstawie złożonego wniosku krwiodawcy, Oddział Rejonowy PCK w Bielsku-Białej skieruje następnie listę krwiodawców do MZK Sp. z o.o. w Bielsku-Białej o wydanie przedmiotowego biletu. Po jego wyrobieniu, krwiodawca zostanie powiadomiony SMS lub telefonicznie o możliwości jego odbioru.
Przy odbiorze biletu, krwiodawca wnosi opłatę w kasie MZK w kwocie 12, 00 zł/brutto, jednorazowo na cały rok.
Ulga ta dotyczy nie tylko mieszkańców Bielska-Białej, ale również osób dojeżdżających np. do pracy w Bielsku-Białej i korzystających z autobusów MZK.