Premierowe zwycięstwo LKS Bestwina

21. 04. 25
Odsłony: 2451
Przypomnijmy sobie tabelę Zina Klasa okręgowa 2020/2021, grupa: śląska V - II (Bielsko-Biała-Tychy) po jesiennych rozgrywkach:
1 miejsce – 44 punkty, MKS Lędziny, miejsce 3. LKS Bestwina – 37 punktów. 5 września mecz w Bestwinie w ramach 8 kolejki – LKS Bestwina – MKS Lędziny 1:3.
24 kwietnia na boisku w Lędzinach drużyny te spotkały się ponownie, ale już w ramach wali o awans w grupie mistrzowskiej, wszystkie liczniki zostały wyzerowane. Piłkarze LKS Bestwina wyjazd do Lędzin mogą uważać za udany, ponieważ tym razem to oni dopisują sobie 3 punkty po zwycięstwie 1:2.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na dobre starcie „rozkręciło się” po zmianie stron za sprawą gola, o którego pokusił się bestwiński zespół. W 57. minucie wracający do gry po kontuzji więzadeł Adrian Miroski huknął nie do obrony bezpośrednio z rzutu wolnego, co zniweczyło plan lędzinian. Apogeum emocji nastąpiło na finiszu. W 85. minucie z rzutu rożnego MKS wyrównał, na co też przyznać trzeba gospodarze zasłużyli. W piłce nie zawsze jednak po punkty sięga zespół, który „na oko” prezentuje się ciekawiej. I tak też było w sobotę...
W doliczonym czasie kontrę LKS-u zainicjował Mioduszewski, a wybiegający sam na sam z bramkarzem Dawid Gleindek został w obrębie „16” powalony na murawę. Poszkodowany w owej sytuacji rzut karny wyegzekwował tak, że to goście wyjechali do Bestwiny z kompletem punktów.
MKS Lędziny – LKS Bestwina 1:2
Bramki: Miroski, Gleindek
LKS Bestwina: Mioduszewski - Makowski, M.Gacek, Gołąb, Miroski (65' D.Gacek), Gleindek, Droździk, Patroń, Wentland, Skęczek (68' M.Wójtowicz), Wilczek (78' Włoszek)