Podsumowanie sezonu 2014 UKS Set Kaniów

15. 02. 25
Odsłony: 3263

We wtorek, 24 lutego br., w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2014 UKS Set Kaniów.
W imieniu Zarządu Klubu zawodniczki, zawodników i ich rodziców powitała Pani Prezes Halina Błaszkiewicz. Serdeczne słowa powitania skierowała również do Pana Artura Beniowskiego – wójta gminy Bestwina, ale jednocześnie ojca dwójki zawodników UKS Set Kaniów.
Zdjęcia TUTAJ
Spotkanie w takim gronie miało na celu integrację wszystkich zawodników, ponieważ poszczególne kategorie wiekowe trenują w różne dni i o różnych porach, więc nie mają możliwości wzajemnie się poznać, a przecież są w Klubie medaliści i medalistki Mistrzostw Europy, więc warto, by młodsze pokolenie wiedziało, które to są osoby i jakie sukcesy osiągały. Na prośbę Pani Prezes seniorki i seniorze przynieśli i zaprezentowali swoje najcenniejsze trofea.
Ubiegłoroczny sezon należy ocenić bardzo wysoko. Seniorki, juniorki i juniorki młodsze zdobyły złote medale Mistrzostw Polski, pokazały wszystkim, że żeńskie kajak polo ma swoją stolicę w Kaniowie, natomiast seniorzy i juniorzy zdobyli srebrne medale. Przypomnę, że złote dziewczęta w kategorii seniorek to: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Aleksandra Ciupak, Klaudia Gryz i Krystyna Krępska.
W kategorii juniorek: Klaudia Sachmerda (król strzelców w swojej grupie), Natalia Pacyga, Justyna Płachno, Katarzyna Krępska, Anna Babińska, Martyna Mrozowska, Agnieszka Pawlaczek.
Mistrzyniami Polski w grupie juniorek młodszych zostały zawodniczki: Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Katarzyna Ciupak, Klaudia Gryz.
Srebrni seniorzy: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Borys Zubczewski, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Piotr Bajerski, Dawid Wizner, Bartłomiej Ryba, Kornel Szkatulski.
Juniorzy: Bartłomiej Ryba, Kornel Szkatulski, Jacek Szary, Kacper Powideł, Maciej Pryłowski, Jakub Kamiński,
Juniorzy młodsi: Dawid Wizner, Gabriel Litwiński, Mateusz Jonkisz, Karol Szary, Michał Wypiórkiewicz, zdobyli na Mistrzostwach polski 4 miejsce.
Nasi młodzicy - dziewczęta: Sojka Dpminika, Sachmerda Julia, Nawalany Paulina, Wróblewska Zuzanna, Litwińska Laura, Gryz Paulina oraz chłopcy: Hałas Filip, Pilarz Wojciech, Witkowski Jakub, Płaska Kamil, Kupczak Adrian, Król, Kamil, Adamaszek Jan, Postka Emanuel, Silezin Jakub, Wala Marcel są najlepsi w regionie (w tej kategorii wiekowej nie są jeszcze rozgrywane Mistrzostwa Polski).
Ponadto zawodniczki UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Katarzyna Ciupak, Sandra Pilarz reprezentując kadrę Polski zajęły bardzo wysokie 5 miejsce na Mistrzostwach Europy, a męska drużyna U-21 z Arkadiuszem Pilarzem zajęła 8 miejsce, w drużynie seniorów z kolei występowali Michalec Paweł i Pilarz Łukasz.
Warte podkreślenia jest również, że w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym brązowy medal zdobyły dziewczyny: Jonkisz Karolina, Litwińska Laura, Sojka Dominka, Zuzanna Wróblewska w K-4 na 2000 m, wysokie czwarte miejsce w K-2 na 2000m zdobyły Sojka Dominika i Jonkisz Karolina, czwarte miejsce zajęli także w K-4 na 2000 m chłopcy: Hałas Filip, Płaska Kamil, Postka Emanuel, Adamaszek Jan.
W konkurencji dzieci rocznik 2004 na 700 m  w KM-1 złoty medal i 1 miejsce wywalczyła Sojka Hanna, 2 miejsce zdobyła Kóska Aneta, a 3 miejsce Jonkisz Katarzyna. W kategorii rocznik 2004 chłopcy KM-1 na 700m III miejsce zdobył Beniowski Rafał.
Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kalendarze (ufundowane przez Łukasza Pilarza), a specjalne wyróżnienia odebrali: Anna Beniowska – jako najmłodsza zawodniczka UKS Set Kaniów oraz Bartłomiej Dawidek, jako najlepszy bramkarz w Polsce oraz najlepszy kajakpolista – cukiernik, zawsze dbający na zawodach o podniebienia swoich koleżanek i kolegów, ale również sędziów i organizatorów zawodów.
Osobne słowa podziękowania skierowane zostały do Katarzyny i Dariusza Pilarz – trenerów UKS Set Kaniów, którzy od początku istnienia Klubu trenują kolejne pokolenia młodych zawodniczek i zawodników.
Za wszelaką pomoc w funkcjonowaniu Klubu na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie oraz promocję kajak polo pamiątkowy puchar odebrał wójt Artur Beniowski, a statuetkę dyrektor CKSiR Grzegorz Boboń.
Słowa podziękowania Pani Prezes skierowała również do rodziców oraz członków Zarządu za wspieranie Jej w funkcjonowaniu Klubu.
Dopełnieniem tej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany właśnie przez rodziców oraz wspomnienia z różnych zawodów.