Derby na remis

14. 10. 26
Odsłony: 3085

Dzisiaj, tj. 26 października, odbyło się derbowe spotkanie występujących w rozgrywkach o mistrzostwo klasy A drużyn LKS Przełom Kaniów i KS Bestwinka.
Przed rozpoczęciem meczu, wiceprezes Śląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie prezes Beskidzkiego OZPN, Czesław Biskup oraz przedstawiciel Śląskiego OZPN Andrzej Czyż w towarzystwie prezesa LKS Kaniów, Grzegorza Wieczorka i kierownika Sekcji Piłki Nożnej, Czesława Tomali wręczyli trenerowi drużyny seniorów LKS Przełom, Wiesławowi Kucharskiemu, brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej za zasługi dla rozwoju piłki nożnej i sportu.
Sam mecz nie był porywającym widowiskiem. Kibice najwięcej uwagi poświęcali sędziom, a nie toczącej się walce obu drużyn. Chciałoby się napisać: takiej atmosfery na meczach, jak najmniej.
Przemysław Stasica już w 3 minucie meczu bardzo przytomnie przelobował wychodzące do granicy szesnastki bramkarza Kaniowa i dał prowadzenie KS Bestwinka (zdjęcie z prawej). Wyrównanie nastąpiło pod koniec drugiej połowy. Wojciech Czulak pewnie wykorzystał rzut karny (filmik TUTAJ).
W ostatnich minutach, za obraźliwe słowa skierowane do sędziego czerwoną kartkę zobaczył bramkarz KS Bestwinka, Dominik Chmielniak.
LKS Przełom Kaniów – KS Bestwinka 1:1

W typowaniu o stówę taki wynik wytypował Piotr Salon z Czechowic-Dziedzic. Gratulacje!