Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jubileusz 65 lecia LKS Przełom Kaniów

14. 07. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3966

W sobotę, 5 lipca, na boisku LKS Przełom Kaniów oraz na terenach rekreacyjnych odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 65 lecia LKS Przełom Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Same obchody rozpoczęły się już 2 tygodnie wcześniej od mszy św. w intencji żyjących i nieżyjących członków, kibiców i sympatyków Klubu, odprawionej przez ks. proboszcza Janusza Tomaszka, a w sobotę, w ramach Jubileuszu, rozegrano Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Starosty Bielskiego, odbyły się konkursy prowadzone przez Andrzeja Kuklę, mistrza w żonglowaniu piłką wpisanego do Księgi Guinnessa, mecz piłki nożnej pomiędzy LKS Przełom Kaniów i Bielskimi Orłami.
Na terenach rekreacyjnych odbyła się się uroczysta akademia, na której wręczono nagrody i wyróżnienia zasłużonym członkom Klubu.

Jubileusz Klubu swoją obecnością zaszczycili: Stanisław Szwed i Stanisław Pięta – posłowie na sejm RP, w imieniu posła Jacka Falfusa obecny był asystent Damian Kowalewski, starosta bielski Andrzej Płonka, radni powiatowi: Grzegorz Boboń i Józef Maziarz, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, radni Rady Gminy Bestwina: Jerzy Zużałek, Łukasz Furczyk, Grzegorz Kołodziejczyk, ksiądz Janusz Tomaszek, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Krystyna Bryksa, sołtys Marek Pękala, działacze sportowi na czele z  Czesławem Biskupem i Romanem Kubieńcem, Czesław Żaczek, reprezentujący LZS, Krzysztof Adamiec, Sławomir Stanclik – prezesi klubów z Czechowic – Dziedzic oraz obecni i byli trenerzy i członkowie zarządu LKS Kaniów.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez prezesa Grzegorza Wieczorka dalszą część poprowadził Jerzy Zużałek i przedstawił w skrócie historię LKS Przełom. Przypomniał, że największe sukcesy odnosili kajakarze, m.in. Bogdan Bularz i Emil Sieracki, a prekursorami tej sekcji byli Ryszard Gałuszka i Stanisław Markiel.
W działalności sekcji piłki nożnej przywołano nazwiska zawodników, którzy rozegrali w barwach Klubu najwięcej meczów oraz zdobyli najwięcej bramek, i tak:
Tomasz Wyrobek spędził na boisku 24 746 minut, tj. 311 meczów,
Jan Wątor – 22 734 minuty – 274 mecze,
Mariusz Słonina – 21 273 minuty – 230 meczów,
Sebastian Grzywa – 18 859 minut – 252 mecze.
Według kibiców najlepszym snajperem wszech czasów był Grzegorz Ciućka, ale statystyki prowadzone przez Pana Czesława Tomalę obejmują tylko lata po 1990 roku i w tym czasie Grzegorz Ciućka zdobył 63 bramki w 130 meczach.
Obecnie liderem w tej klasyfikacji jest Robert Jurczyga. Na jego koncie jest 106 bramek zdobytych w 132 meczach. Tomasz Piesiur strzelił 71 goli w 226 meczach, Janusz Maroszek – 54 bramki (w sezonie 2008/2009 zdobył 25 bramek), Krzysztof Jarosz – 47 bramek, Dominik Domka – 42 bramki.
Nie obyło się także bez przypomnienia działalności Sekcji Wędkarskiej i Klubu kibica. Obie te Sekcje oprócz prowadzenia własnej działalności wspierają Klub finansowo, a także organizują, m.in. Święto Karpia, zawody wędkarskie, w tym dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.
Prezes Grzegorz Wieczorek przypomniał o powołaniu klubu Sponsora i złożył podziękowania jego członkom za hojność i wspieranie Klubu.
Za działalność na rzecz Klubu wyróżnieni zostali:
Odznaką Honorową BOZPN: Wojciech Czulak, Kazimierz Kozioł, Józef Maziarz, Grzegorz Ciućka.
Medalem za zasługi w rozwoju piłki nożnej BOZPN: Marian Antos, Czesław Tomala.
Klub otrzymał okolicznościowa paterę.
Złotą odznakę LZS otrzymali: Tadeusz Borkowski, Jarosław Łanocha,
Srebrną odznakę LZS: Grzegorz Wieczorek, Roman Sas,
Brązową odznakę: Józef Łuczkowski, Magdalena Pawłuszkiewicz, Krzysztof Jarosz.
Na ręce prezesa list gratulacyjny przesłał prezes PZPN Zbigniew Boniek, a goście wręczyli okolicznościowe listy, puchary i statuetki.
Po akademii pokaz swojego kunsztu dał ponownie Andrzej Kukla, przeprowadzono licytację koszulki i szalika klubowego oraz roweru przekazanego przez posła Stanisława Szweda.
Wieczorem odbył się festyn, a uczestników Jubileuszu bawił zespół Sekret.

Do góry