Sezon 2021 w kajak polo rozpoczęty

21. 03. 11
Odsłony: 2766

158156270 182784233645136 8863149275544042113 nW szczecińskiej Floating Arenie rozegrano pierwszą edycję międzynarodowego turnieju kajak polo „Floating Garden Canoe Polo International Tournament”. Na starcie stanęło sześć żeńskich i osiem męskich ekip, w tym reprezentacje Polski. Był to turniej otwierający sezon 2021. UKS Set Kaniów wystawił w nim męską drużynę w Dywizji I w składzie: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Borys Zubczewski i Dawid Cebula, natomiast nasze zawodniczki: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Sandra Pilarz i Dominika Sojka występowały w reprezentacji Polski seniorek, a Hanna Sojka grała w reprezentacji Polski U-21.
UKS Set Kaniów przegrał w półfinale 3:4 z późniejszymi zwycięzcami Turnieju – Teamem Poznań, a w meczu o 3 miejsce pokonał gospodarzy, Olimpijczyka Kliniska, 2:1. W grupie zanotowano wygrane z MOSW Choszczno 7-3 i Kanu Katowice 9-2 oraz przegraną z Powiślem Warszawa 3-4.
Reprezentacja Polski seniorek z naszymi dziewczętami w składzie zwyciężyła w II Dywizji, a kadra Polski U-21 z Hanią Sojką zajęła 5 miejsce.