Drukuj

Wybierz Sportowca Roku Powiatu Bielskiego

19. 12. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 603
Jeszcze do środy, 11 grudnia, możesz oddać głos na sportowców z naszej gminy.
Trwa V edycja plebiscytu "Dziennika Zachodniego" pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki na najlepszego sportowca, trenera i drużynę roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które wręczone zostaną na Gali Sportowca Roku 2019 na Stadionie Śląskim pod koniec stycznia 2020 roku. Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach.
W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z sześciu kategorii (sportowiec junior dziewczęta, sportowiec junior chłopcy, sportowiec kobiety, sportowiec mężczyźni, trener i drużyna) zostaną wybrani w każdym mieście i powiecie województwa śląskiego. Awansują oni do wojewódzkiego finału, zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Sportowcy Województwa Śląskiego 2019.
Kategorie plebiscytowe: Sportowiec Kobiety, Sportowiec Mężczyźni, Sportowiec Junior Dziewczęta, Sportowiec Junior Chłopcy, Trener Roku, Drużyna Roku.
Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu będzie trwał od poniedziałku, 18 listopada, do środy, 11 grudnia do godz. 21.00.
Spośród sportowców - mieszkańców naszej gminy - głos można oddać na:
Sportowiec Roku Junior – dziewczynki:
Wiktoria Pieczka – LKS Bestwina, piłka nożna (obecnie ma największe szanse na zwycięstwo) - https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/wiktoria-pieczka%2C1079627/
Emilia Waliczek – wychowanka LKS Bestwina, obecnie zawodniczka BTS Rekord Bielsko-Biała, piłka nożna - https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/emilia-waliczek%2C1079615/
Sportowiec Roku – mężczyźni:
Klaudiusz Englart – siatkówka, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała - https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/klaudiusz-englart%2C1079991/
Do udziału w Plebiscycie zostały również zgłoszone kluby: LKS Bestwina, The Best Bestwinka, KS Bestwinka, LKS Przełom Kaniów i UKS Set Kaniów, ale nie oddano jeszcze na nie żadnego głosu.
Znając życie największe zaangażowanie głosujących przypada na ostatni dzień głosowania, dlatego fakt, że Wiktoria Pieczka ma na teraz największe szanse na wygranie nie oznacza, że tak się stanie. Zmobilizujmy nasze siły i oddajmy swoje głosy na Wiktorię. Oczywiście zachęcam do głosowania również na Emilkę i Klaudiusza. Byłoby pięknie, gdyby zajęli czołowe miejsca.