Drukuj

Puchar Komendanta i wyjątkowa niespodzianka dla laureata XIX Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Przeciszowie

19. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1070
Inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu wręczył zwycięski puchar Maksymilianowi Mosiowi, 15 - letniemu modelarzowi z Klubu Modelarskiego "Samuraj" działającemu przy GOK w Bestwinie, który wykonał najlepszy model wozu bojowego w kategorii junior na  XIX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie.  Wręczenie pucharu laureatowi konkursu nastąpiło w oświęcimskiej komendzie Policji z uwagi na fakt, iż młody modelarz nie mógł przybyć w dniu 15 września 2019 roku na galę finałową konkursu do Przeciszowa.

Na zaproszenie Komendanta do oświęcimskiej komendy Maksymilian przybył w czwartkowe popołudnie (19.09.2019) wraz z mamą, niezwykle dumną z sukcesu syna. Podczas wręczania pucharu oraz nagród Komendant pogratulował Maksymilianowi zwycięstwa, pochwalił jego wyjątkową pasję do modelarstwa i życzył mu powodzenia w kolejnych konkursach. Ponadto zaproponował nastolatkowi jazdę jednym z policyjnych radiowozów. Spośród wszystkich pojazdów Maksymilian wybrał najnowszy nabytek oświęcimskiej Policji czyli BMW wykorzystywane w ściganiu piratów drogowych w ramach tzw. specgrupy o nazwie „Speed”. Nowoczesny i szybki policyjny wóz młodemu modelarzowi zaprezentował kom. Grzegorz Żmudka Naczelnik  Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji.

Więcej czytaj na: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-puchar-komendanta-i-wyjatkowa-niespodzianka-dla-laureata-xix-ogolnopolskiego