Drukuj

„Samuraje” z Bestwiny na modelarskim podium w Przeciszowie!

19. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1092
W dniach 13 - 15 września po raz dziewiętnasty odbył się Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. Tegoroczna edycja pod względem ilości oraz jakości prezentowanych prac była znakomita. Ponad 500 modeli kartonowych, które przywieźli modelarze z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Niemiec, walczyło o najwyższe trofea.
Podczas konkursu nie zabrakło dodatkowych atrakcji. W sobotę 14 września o godzinie 18.00 odbył się wernisaż obrazów i grafik artysty Tomasza Króla z Rzeszowa, a kilka godzin wcześniej pierwsza z cyklu prelekcji pt. „Przeciszowskie Poradniki Modelarskie”, w której czterech zaproszonych modelarzy samolotowych opowiadało o swoim warsztacie modelarskim, stosowanych technikach oraz doborze modelu do pracy. W niedzielę od wczesnych godzin porannych można było podziwiać wystawę pokonkursową modeli oraz zapoznać się ze sprzętem bojowym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach.
Punktualnie o godzinie 13.30 odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla zwycięzców, wśród których znaleźli się również modelarze z naszej sekcji modelarskiej „Samuraj” działającej przy GOK w Bestwinie. Miejsca na podium wywalczyli:
Wiktor Kluczny – złoty medal za model działa samobieżnego Su-122
Maksymilian Moś – brązowy medal za model samochodu policyjnego Kia Cee’d
Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu Puchar za najlepszy model zdobył Maksymilian Moś za model Kia Cee’d.
Tekst: Łukasz Fuczek - instruktor