Dwa pierwsze miejsca i jedno trzecie UKS Set Kaniów w turniejach kajak polo

19. 09. 21
Odsłony: 2891
W sobotę, w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, odbyły się dwa turnieje w kajak polo. Pierwszy to Międzywojewódzki Turniej Młodzików w kategoriach dziewcząt i chłopców, a drugi to Turniej Dzieci o Puchar Wójta Gminy Bestwina w Kajak Polo. Zdjęcia TUTAJ
Gościliśmy kluby z Czechowic-Dziedzic, Katowic, Skierniewic, Księżpola, Tychów i Nowego Chechła.
Nasze drużyny spisały się znakomicie. Drużyna UKS Set Kaniów w składzie: Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk, Maksymilian Bornicki, Bartłomiej Kleczek, Adam Mirecki i Krzysztof Sikora w Turnieju Dzieci o Puchar Wójta Gminy Bestwina wygrała wszystkie mecze i bezdyskusyjnie zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Katowicom, trzecie MKS Czechowice-Dziedzice.
Znakomicie również wypadła drużyna młodziczek: Justyna Gąsiorek, Ilona Kupczak, Maja Pyjas, Klaudia Mikołajczyk, Zuzanna Pędrys. W finale pokonała Tanew Księżpol 9:5, a łupem bramkowym podzieliły się: Maja Pyjas – 5, Ilona Kupczak – 3 i Justyna Gąsiorek – 1. Trzecie miejsce zajął WOPR Skierniewice.
W kategorii młodzików najlepszą drużyną okazała się Tanew Księżpol. Drugie miejsce przypadło WOPR-owi Skierniewice, a trzecie gospodarzom, UKS Set Kaniów. Tak więc dwie drużyny zdobyły złote medale i jedna medal brązowy, ale młodzicy zapowiedzieli, że za rok oni również staną na najwyższym podium. Drużynę młodzików tworzyli: Jakub Kleczek, Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Adam Mirecki i Szymon Machalica. W meczu o trzecie miejsce pokonali Kanu Katowice 4:1.
Nad całością zawodów czuwała prezes Halina Błaszkiewicz, sędziowali starsi zawodnicy UKS Set Kaniów, w ceremonii dekoracji uczestniczyli: kierownik Referatu Promocji i Sportu Urzędu Gminy Bestwina Łukasz Wojsław i sołtys Marek Pękala. I ja też tam byłem, wraz z zawodnikami, ich rodzicami i kibicami smażonych kiełbasek przez Dawida Gruszkę i Sławka Sojkę pokosztowałem, no i co nieco aparatem uwieczniłem.