Drukuj

Oddano do użytku kompleks lekkoatletyczny, pięknieje centrum Bestwiny

19. 08. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1281
 
Wiceminister Sportu i Turystyki Jan Widera, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Dorota Nikiel, radni Rady Powiatu Bielskiego: Jan Stanclik, Łukasz Pasierbek, Grzegorz Gawęda, radni Rady Gminy Bestwina z przewodniczącym Jerzym Stanclikiem, właściciel firmy SOLID-STET (wykonawca inwestycji) Mateusz Rychlicki, inspektor nadzoru Łukasz Chmiel, dyrektorki szkół i nauczyciele WF z gminy Bestwina, przedstawiciele Zarządu LKS Bestwina z prezesem Tomaszem Miroskim, projektant kompleksu Przemysław Stawinoga oraz gospodarz ziemi bestwińskiej wójt Artur Beniowski wraz z pracownikami Urzędu Gminy, młodzież szkolna i mieszkańcy wzięli udział w uroczystym otwarciu i oddaniu do użytku kompleksu lekkoatletycznego zlokalizowanego na stadionie LKS Bestwina. Więcej zdjęć TUTAJ
W sobotę, 30 sierpnia, punktualnie o godz. 11:00 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grzegorz Boboń przywitał wszystkich przybyłych na stadion LKS Bestwina. Następnie przedstawił garść informacji: bieżnię lekkoatletyczną (400 metrów, 4 tory nawierzchnia poliuretanowa), skocznię w dal i wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą oraz wyposażenie (bloki startowe, materace do skoku wzwyż, kule, płotki) wykonała firma SOLID-STET ze Szczecina. Koszt inwestycji to 800 tys. zł, z czego 50 % sfinansowano ze środków rozwoju kultury fizycznej i sportu Ministerstwa Sportu i Turystyki i realizowano ją od maja do sierpnia br.
Wiceminister Sportu i Turystyki Jan Widera był pod dużym wrażeniem, ponieważ kilka miesięcy temu, kiedy podpisywał w Urzędzie Gminy umowę na modernizację stadionu nie przypuszczał, że tak szybko znów odwiedzi gminę Bestwina by odebrać zakończoną inwestycję, która będzie służyć królowej sportu – lekkoatletyce, ale nie tylko. Złożył podziękowania włodarzom gminy za to, że skorzystali z możliwości pozyskania środków na modernizację obiektów sportowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wspomniał, że mocno wspierał tę inwestycję minister Stanisław Szwed. Wyraził radość, że gmina dostrzega potrzeby w zakresie rozwoju sportu i wspiera młodzież i dorosłych w tym zakresie, życzył, aby ten obiekt był kuźnią sportowych talentów. Do młodzieży zaapelował, aby ten obiekt tętnił sportowym życiem od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.
Dorota Nikiel wyraziła radość, że na terenie powiatu bielskiego powstał kolejny obiekt sportowy do uprawiania, przede wszystkim lekkiej atletyki, bo takich obiektów w powiecie bielskim jest bardzo mało. Wierzy, że będzie on służył nie tylko mieszkańcom gminy Bestwina, ale i sąsiednich gmin, choćby poprzez udział w zawodach sportowych.
Wójt Artur Beniowski poinformował zwłaszcza pana wiceministra Widerę i panią Nikiel, że bieżnia jeszcze przed oddaniem do użytku była już wykorzystywana przez biegaczy, praktycznie codziennie rano, kiedy przyjeżdżał do pracy widział biegających po niej miłośników biegania. Będziemy zaszczyceni, kiedy z bieżni korzystać będą mieszkańcy sąsiednich miejscowości, czy też całego powiatu bielskiego, a może i z dalszych rejonów.
Wójt złożył podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego obiektu: pomysłodawcom, wnioskodawcom, projektantom, wykonawcom, nadzorującym, Radzie Gminy i pracownikom Urzędu oraz gospodarzom obiektu LKS-owi Bestwina.
Oficjalnego otwarcia, przecięcia wstęgi dokonali: wiceminister Jan Widera, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Dorota Nikiel, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski a asystowały im zawodniczki LKS Bestwina, z głośników popłynął przebój „We are the champions”
Po przecięciu wstęgi odbyła się „sztafeta przyjaźni” 4 x 100 m z udziałem uczennic i uczniów szkół z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa, których poprowadzili nauczyciele WF-u z tychże szkół.
A tak na marginesie … centrum Bestwiny robi się coraz ładniejsze. Wcześniej ronda oraz parking przy ul. Podzamcze, a teraz bieżnia wokół boiska w rzucającym się w oczy kolorze dodaje temu miejscu mnóstwa uroku, a na dodatek, miejmy nadzieję, da wiele radości uprawiającym biegi, a tych przecież w naszej gminie nie brakuje i stwarza nowe możliwości dla organizacji różnego rodzaju zawodów.
Pani Barbaro, Pani Agnieszko, Panowie Tomaszowie, Panie Piotrze, że wymienię tych najbardziej znanych …. Alleluja i do przodu!!!