Bestwina z tarczą, Bestwinka na tarczy

19. 03. 24
Odsłony: 2950
Sporo, bo około 300 osób stawiło się w niedzielę, 24 marca, na boisku w Bestwince, w tym znaczna ekipa kibiców Górala Żywiec, a tam, gdzie gra Góral pojawia się również policja, nie było inaczej i tym razem, wokół boiska zaparkowało kilka samochód z napisem POLICJA. Na trybunach było spokojnie, goście w kulturalny sposób dopingowali swój zespół, co zresztą przyniosło efekt w postaci zdobytych 4 bramek i wywiezionych 3 punktów.
Ten mecz zawodnikom KSB nie wyszedł. Mimo ambitnej walki nie stworzyli w zasadzie większego zagrożenia dla bramkarza przyjezdnych i wygrana gości jest jak najbardziej zasłużona.
KS Bestwinka – KS Góral Żywiec 0:4
KS Bestwinka: Golik Amadeusz, Bieńko Sebastian, Nycz Rafał, Więcek Michał, Tomala Szymon, Kosmaty Maciej, Dawidek Rafał (72' Korczyk Daniel), Wydmański Piotr, Adamowicz Bartosz, Olek Paweł (66' Stasica Przemysław), Zelek Krystian (46' Prymula Bartosz).
Jak oceniają widzowie meczu w Rajczy, gdzie miejscowa Soła podejmowała LKS Bestwina, mecz toczył się na wysokim poziomie, a o ten zadbali i gospodarze, i goście. W pierwszej połowie, jednakże dominowała Soła i to ona od 39 minuty prowadziła 1:0. - Ciężko było nam się przestawić z naszego dużego boiska na te w Rajczy. Na początku wyglądaliśmy naprawdę słabo - przyznał Sławomir Szymala.
Po zmianie stron coraz bardziej do głosu dochodzili zawodnicy LKS Bestwina i rozegrali kapitalny kwadrans, w którym zdobyli trzy bramki: na 1:1 strzelił Mariusz Duś (56'), 1:2 Patryk Wentland (60') i 1:3 Krystian Patroń (68'). Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem z rzutu karnego w 75 minucie i LKS Bestwina wzbogacił swoje konto o 3 punkty.
LKS Soła Rajcza – LKS Bestwina 2:3
LKS Bestwina: Kudrys Mateusz, Gołąb Marcin, Gacek Michał, Móll Maciej, Makowski Krystian (70' Skęczek Szymon), Wentland Patryk, Droździk Mateusz, Włoszek Mateusz (46' Duś Mariusz), Gleindek Dawid (75' Kowaliczek Konrad), Patroń Krystian (80' Lisewski Wojciech), Sawicki Artur.

A za tydzień, 30 marca, derby gminy Bestwina: LKS Bestwina – KS Bestwinka, początek meczu o godz. 15:00