Drukuj

Historyczne i kolorowe derby gminy Bestwina przeszły do historii

18. 08. 16
Odsłony: 3641
Pierwsze w historii gminy i obu klubów derby na poziomie Bielskiej Ligi OkrÄ™gowej zgromadziÅ‚y wokóÅ‚ pÅ‚yty boiska KS Bestwinka grubo powyżej póÅ‚ tysiÄ…ca kibiców. Kibice KS Bestwinka, LKS Bestwina, jak również sympatycy piÅ‚ki nożnej z Kaniowa na pewno nie żaÅ‚owali, że o godz. 17:00 pojawili siÄ™ w Bestwince. Co prawda, zamiast 9 żóÅ‚tych i dwóch czerwonych kartek woleliby obejrzeć wiÄ™cej bramek, ale i tych nie brakowaÅ‚o, ponieważ drużyny obdzieliÅ‚y siÄ™ nimi po równo i mecz zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ remisem 2:2. Tym samym, KSB przedÅ‚użyÅ‚ seriÄ™ meczów bez przegranej na wÅ‚asnym boisku i trwa ona już dwa lata (od 15 sierpnia 2016). ZdjÄ™cia Artura Grabskiego można zobaczyć TUTAJ (profil na facebooku BeskidzkaPilka.pl), a fotki Szymona Szwajkowskiego TUTAJ
Ponieważ nie byÅ‚em obserwatorem tego meczu poniżej zamieszczam szczegóÅ‚owÄ… relacjÄ™ administratora fejsbookowego profilu Klubu Sportowego Bestwinka (tekst oryginalny): „Zgodnie z przewidywaniami historyczne spotkanie jakim byÅ‚ dzisiejszy, pierwszy na takim szczeblu rozgrywkowym derbowy pojedynek z LKS Bestwina zgromadziÅ‚ na stadionie w Bestwince tÅ‚umy sympatyków lokalnego futbolu. Derby dzisiejsze wspomnianej grupy kibiców zapewne nie zawiodÅ‚y, emocji i zwrotów akcji wystarczyÅ‚oby bowiem do obdzielenia kilku spotkaÅ„. Mimo niepeÅ‚nej kadry w mecz "weszliÅ›my" wrÄ™cz idealnie już od pierwszych minut można byÅ‚o zauważyć, że twierdzy Å‚atwo nie oddamy. Najlepszym tego potwierdzeniem byÅ‚ gol z szóstej minuty którego autorem byÅ‚ Maciej SkÄ™czek w znakomity sposób wykorzystaÅ‚ on bÅ‚Ä…d defensywy goÅ›ci przeÅ‚amujÄ…c swojÄ… strzeleckÄ… niemoc, zaliczajÄ…c tym samym premierowe trafienie w BLO. Emocje po premierowym golu nie zdążyÅ‚y jeszcze dobrze opaść gdy w minucie 14 w sposób nieprzepisowy (graliÅ›my bowiem w piÅ‚kÄ™ nożnÄ…, nie uprawialiÅ›my zapasów) w obrÄ™bie pola karnego powstrzymywany byÅ‚ strzelec pierwszej bramki. Arbiter nie miaÅ‚ wiÄ™c wÄ…tpliwoÅ›ci aby wskazać na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedÅ‚ Maciej Kosmaty, kapitan pewnie swojÄ… szansÄ™ wykorzystaÅ‚ podwyższajÄ…c prowadzenie. Zarówno wynik jak i postawa naszego zespoÅ‚u pozwalaÅ‚y z optymizmem spoglÄ…dać w kolejne minuty. Zawodnicy LKS-u zaskoczeni takim obrotem boiskowych wydarzeÅ„ przez kolejne minuty nie byli w stanie skonstruować akcji którÄ… mogliby zmienić wynik. Kontaktowe trafienie padÅ‚o jednak w 35 minucie gdy arbiter ponownie wskazaÅ‚ na wapno tym jednak razem w stronÄ™ przeciwnÄ…, po czym na listÄ™ strzelców wpisaÅ‚ siÄ™ starszy z braci SkÄ™czek. W pozostaÅ‚ych do koÅ„ca pierwszej części dziesiÄ™ciu minutach dwukrotnie Å›wietnie interweniuje Dominik ratujÄ…c jednobramkowÄ… przewagÄ™. Mateusz WÅ‚oszek w minucie 45 postanawia udać siÄ™ do szatni wczeÅ›niej niż koledzy za sprawÄ… "cegÅ‚y" wrÄ™czonej przez arbitra za uderzenie w twarz zdobywcy pierwszej bramki. Jego los podzielić powinien również Szymon SkÄ™czek, arbitrowi niestety zabrakÅ‚o odwagi do ukarania dwóch rywali przy okazji jednego zdarzenia. Niemniej jednak na drugÄ… odsÅ‚onÄ™ wychodziliÅ›my z komfortem przewagi jednej bramki i jednego zawodnika. Stan kadrowy na murawie wyrównaÅ‚ siÄ™ niestety w minucie 60 gdy po faulu ratunkowym sÄ™dzia wyrzuca z boiska MichaÅ‚a WiÄ™cka. W tej sytuacji goÅ›cie dostrzegli swojÄ… szansÄ™ i w pozostaÅ‚e do koÅ„ca spotkania póÅ‚ godziny z coraz wiÄ™kszym impetem atakowali bramkÄ™ Dominika. Duże znaczenie miaÅ‚a również wyrwa powstaÅ‚a w naszych szeregach, kontuzje zmusiÅ‚y bowiem do opuszczenia boiska najpierw Bartosza Adamowicza a nastÄ™pnie Krystiana Zelka. WspomnÄ™ jeszcze, że również z powodu urazów trener ZużaÅ‚ek nie mógÅ‚ dziÅ› skorzystać z "usÅ‚ug" RafaÅ‚a Nycza, PawÅ‚a Wróbla I Bartosza Prymuli. Mimo, iż to goÅ›cie mieli wiÄ™cej dogodnych sytuacji do wyrównania to Maciej SkÄ™czek pokonuje Mateusza Kudrysa po jednym z kontrataków wprowadzajÄ…c fanów KSB w euforiÄ™, w górÄ™ wÄ™druje jednak chorÄ…giewka asystenta który dopatrzyÅ‚ siÄ™ pozycji spalonej, dorzucajÄ…c tym samym kolejnÄ… cegieÅ‚kÄ™ do festiwalu sÄ™dziowskich bÅ‚Ä™dów... Gdy regulaminowy czas gry dobiegaÅ‚ koÅ„ca wszystko wskazywaÅ‚o na to, że bÄ™dziemy mogli siÄ™ cieszyć z pierwszego zwyciÄ™stwa w rozgrywkach BLO odniesionego na dodatek w tak ważnym spotkaniu. Niestety w 90 minucie na strzaÅ‚ z dystansu zdecydowaÅ‚ siÄ™ Dawid Gleindek a strzaÅ‚ owy okazaÅ‚ siÄ™ tym z kategorii "strzaÅ‚y życia" i daÅ‚ Bestwinie upragnione, wyrównujÄ…ce trafienie. Do koÅ„ca doliczonego czasu żadna ze stron nie zdoÅ‚aÅ‚a już przechylić szali i historyczne derby zakoÅ„czyÅ‚y siÄ™ podziaÅ‚em punktów. Ponad póÅ‚ tysiÄ…ca kibiców nie żaÅ‚owaÅ‚o zapewne swojej decyzji o wybraniu siÄ™ na mecz do Bestwinki, byÅ‚y to bowiem derby kompletne. U tej części widowni której bliższe sercu sÄ… barwy KSB pozostaÅ‚ zapewne po raz kolejny spory niedosyt... Szkoda również, że spotkania nie "udźwignęła" trójka sÄ™dziowska. CaÅ‚ej drużynie należą siÄ™ jednak wielkie brawa i wyrazy uznania za stworzenie Å›wietnego widowiska, walkÄ™, peÅ‚ne zaangażowanie i serce zostawione na murawie, TWIERDZA nie zdobyta.”
KS Bestwinka: Chmielniak – Tomala, Dawidek, Korczyk, Kosmaty, Stasica (60' Olek), RadwaÅ„ski (70' ZosuÅ‚), Adamowicz (46' Pasionek), WiÄ™cek, Zelek (55' WydmaÅ„ski), M.SkÄ™czek
LKS Bestwina: Kudrys – Gacek, DuÅ› (75' Drewniak), GoÅ‚Ä…b, Miroski, Gleindek, WÅ‚oszek, Droździk, Feruga, ÅšwiÄ™s (55' KozioÅ‚), Sz.SkÄ™czek

Kontrowersyjne derby na dwa głosy

PrawdziwÄ… huÅ›tawkÄ™ nastrojów przyniosÅ‚y derby gminy Bestwina na szczeblu bielskiej „okrÄ™gówki”. Jak trenerzy odnieÅ›li siÄ™ do wczorajszej rywalizacji boiskowej?
GoÅ›cie zostali na boisku w Bestwince zaskoczeni i już po kwadransie przegrywali 0:2. – To byÅ‚a katastrofa, bo popeÅ‚niliÅ›my fatalne bÅ‚Ä™dy. MusieliÅ›my dostać obuchem w Å‚eb, żeby zacząć cokolwiek grać – rozpoczyna szkoleniowiec LKS-u Bestwina SÅ‚awomir Szymala, który pomimo koÅ„cowego remisu wywalczonego m.in. golem w 90. minucie meczu zadowolony nie byÅ‚. – Dla nas to strata dwóch punktów. Nawet grajÄ…c w osÅ‚abieniu byliÅ›my zespoÅ‚em lepszym pod wzglÄ™dem piÅ‚karskim. PowinniÅ›my tu bez problemu wygrać przy stworzonych sytuacjach. Sami jesteÅ›my sobie winni – dodaje Szymala.

Beniaminek wywalczyÅ‚ drugie „oczko” w debiutanckim sezonie w lidze okrÄ™gowej, ponownie nie bÄ™dÄ…c zespoÅ‚em faworyzowanym. – DÅ‚ugo prowadziliÅ›my i majÄ…c 2:0 po kwadransie trudno cieszyć siÄ™ jakoÅ› szczególnie z remisu. Ale trzeba przyznać, że zespóÅ‚ z Bestwiny byÅ‚ po przerwie silniejszy i zasÅ‚użenie wyrównaÅ‚. Z przebiegu spotkania to dla nas niezÅ‚y wynik, choć mogÅ‚o być lepiej – komentuje z kolei trener miejscowych Tomasz ZużaÅ‚ek.

Szkoleniowcy obu ekip nie chcieli zarazem wypowiadać siÄ™ oficjalnie o pracy sÄ™dziów Å›rodowego starcia. Jak wiadomo, kontrowersji mecz dostarczyÅ‚ co niemiara. Podyktowane zostaÅ‚y dwie „11”, drużyny koÅ„czyÅ‚y potyczkÄ™ w skÅ‚adach 10-osobowych, beniaminkowi nie zostaÅ‚ uznany gol, zaÅ› przyjezdni z Bestwiny domagali siÄ™ odgwizdania kolejnego rzutu karnego...