skazaninasukces znów dali o sobie znać

18. 06. 25
Odsłony: 4583
Prawie 250 biegaczy wystartowało w Bielsku-Białej w ramach 4.Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich. Centrum zawodów zostało zorganizowane w nowoczesnej Hali Widowiskowo Sportowej w Bielsku-Białej. W tym roku pogoda nie rozpieszczała biegaczy. W górach były 4 st. C, padał grad, ale wyszło również słońce.
W zawodach uczestniczyli biegacze z czołówki biegów górskich w Polsce.
Odbyły się: Bieg alpejski na Klimczok, Bieg 3 schronisk (półmaraton), Maraton (2 pętle Biegu 3 Schronisk), Biegi dla dzieci. Organizatorami byli: Ultra Beskid Sport, BBOSiR i Miasto Bielsko-Biała.
Znakomicie spisali się reprezentanci z naszej gminy: Ewelina Chwałek (zdjęcie pierwsze z lewej), Agnieszka Chwałek (nr 205) z Bestwiny i rodzynek w ich towarzystwie, Tomasz Janusz z Kaniowa (nr 331).
Pani Ewelina, mama Agnieszki, w Biegu 3 schronisk (półmaraton) na dystansie 25 km w swojej kategorii wiekowej była najlepsza, wśród kobiet zajęła ogólnie 4 miejsce, a w kategorii Open była 53 pozostawiając za swoimi plecami wielu mężczyzn.
Agnieszka Chwałek wystartowała w Biegu alpejskim na Klimczok na dystansie 7,2 km i była bezapelacyjnie najszybsza wśród kobiet, a tym samym i w swojej kategorii wiekowej. W kategorii Open zajęła 19 miejsce, podobnie jak mama w półmaratonie za sobą pozostawiła wielu, wielu mężczyzn. Agnieszka oprócz tego, że jak zawsze reprezentowała Bestwinę i skazanychnasukces, czy też januszówsukcesu występowała w barwach tartakmeblesport.
Nie chciał być gorszy od ww. Pań Tomasz Janusz i w Biegu 3 Schronisk – 25 km niesiony sukcesem Agnieszki pozostawił za swoimi plecami wszystkich konkurentów i zameldował się na mecie jako pierwszy. Brawo!!!
Startujący również na tym dystansie (25 km) mieszkaniec Bestwiny, Tomasz Dybczak, zajął w generalnej klasyfikacji 65 miejsce, wśród mężczyzn był 61, a w swojej kategorii wiekowej (M 35) zameldował się na mecie na 32 pozycji. Brawo!!!
Z kolei w innym miejscu i w innym biegu, tj. w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym na dystansie 21,097 km z czasem 1:23:20 Piotr Nowak zajął 40 miejsce na 868 startujących. BRAWO !!!