Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Oblężony PSZOK ... Ile odpadów wylądowało w lesie???

18. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2303

IMG 20180414 102601IMG 20180414 103038Redakcja www.gminabestwina.info została dzisiaj poproszona o wizytę w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Młyńskiej w Kaniowie. Trudno cytować tutaj słowa, jakie padały pod adresem władz naszej gminy oraz Bogu ducha winnej obsługi PSZOK-a. Tam, gdzie kolejki i mnóstwo ludzi to i nie zabrakło również epitetów od jednych kolejkowiczów w stronę innych … Cytatów jednak nie będzie.
Kolejka samochodów do PSZOK-a ciągnęła się dzisiaj aż po zjazd w stronę HYBRO. Wiosennym porządkom w gospodarstwach domowych sprzyja znakomita pogoda, więc nie ma się co dziwić, że mieszkańcy naszej gminy tak licznie postanowili odwiedzać PSZOK. Czy jednak dla prawie 12 – tysięcznej gminy otwarcie PSZOK-a tylko dwa dni w tygodniu, na dodatek w takich godzinach: środa od 10:00 do 16:00 oraz sobota od 10:00 do 14:00 to dobre rozwiązanie?
Wszystko wskazuje na to, że NIE. Świadczy o tym nie tylko dłuuuuuuga kolejka w sobotę, ale również pozostawione przed bramą wjazdową odpady dostarczone tam w trakcie tygodnia. I dobrze, że tam, bo nie wiadomo ilu zdenerwowanych zamkniętą bramą oraz dzisiejszą kolejką zdecydowało się porzucić załadowane już do samochodu odpady gdzieś w lesie czy innym zagajniku albo mniej uczęszczanym miejscu? Czy o to chodzi???
Od 1 maja do 31 października 2018 PSZOK będzie już czynny w dni: środa, piątek, sobota w godzinach 10:00 do 18:00. Póki co mamy jeszcze dwa kwietniowe weekendy i na pewno mieszkańcy w dalszym ciągu będą porządkować swoje gospodarstwa, na dodatek rozpoczyna się również koszenie trawy, więc i odwożenie jej do PSZOK-a. Czekają więc naszych mieszkańców następne kolejki, zgrzytanie zębów i obrzucanie się epitetami. Czy można liczyć na uderzenie się w piersi przez decydentów i udostępnienie mieszkańcom jeszcze w kwietniu dostępu do PSZOK w bardziej cywilizowanych terminach?

Do góry