Drukuj

W Kaniowie zainaugurowano rozgrywki XVI Powiatowej Ligi Żaków o Puchar Starosty Bielskiego

18. 02. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1327

W niedzielę, 18 lutego, w hali sportowej w Kaniowie zainaugurowano rozgrywki XVI edycji Powiatowej Ligi Żaków’2018 o Puchar Starosty Bielskiego. Zdjęcia TUTAJ
W uroczystym otwarciu uczestniczył gospodarz ziemi bestwińskiej wójt Artur Beniowski. Życzył uczestnikom przede wszystkim świetnej zabawy, mimo iż drużyny walczą o punkty i jak najlepszy wynik.
Reprezentujący starostę bielskiego Jarosław Jasionka z Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki przypomniał, że Powiatowa Liga Żaków rozpoczęła się 16 lat temu i uczestniczyło w niej wielu znamienitych piłkarzy występujących dzisiaj w III lidze i niższych, a najbardziej znanym jest reprezentant Polski, grający obecnie w Wiśle Kraków, Maciej Sadlok. Życzył młodym zawodnikom aby im również udało się występować w najwyższych ligowych rozgrywkach oraz w reprezentacji Polski.
Rolę gospodarza pełnił KS Bestwinka, na trybunach zasiadło wielu członków Zarządu z prezesem Tadeuszem Wróblem na czele oraz wielu rodziców gorąco dopingujących swoje pociechy. Wszystkie mecze sędziował Dawid Ozimina.
Żaki KS Bestwinka rozpoczęły z wysokiego C. W pierwszym meczu pokonały Zaporę Porąbka 4:1, a hat-trickiem popisał się Marek Witek. Jedną bramkę zdobyli po samobójczym trafieniu zawodnika z Porąbki.
W drugim swoim meczu stanęli naprzeciw LKS Drzewiarz Jasienica i zremisowali 1:1 a bramkę zdobył Mikołaj Kowalski.

W kolejnych dwóch meczach nie było już tak dobrze. Świetnie do tej pory funkcjonująca maszynka zaczęła trochę szwankować i w meczu z sąsiadami, Pasjonatem Dankowice, zeszli z boiska z dwoma bramkami w siatce.
W ostatnim meczu również nie udało się zdobyć 3 punktów i mimo dwóch zdobytych bramek (Filip Hajduk i Miłosz Tomaszczyk) punkty do swojego konta dopisał GLKS Wilkowice strzelając naszym 3 gole.
KS Bestwinka występował w składzie: Kolec Konrad, Miłosz Tomaszczyk, Damian Lach, Mikołaj Kowalski, Robert Maroszek, Marek Witek, Filip Hajduk, Konrad Pawłowski, Adam Kobiela, Jakub Pawlus.
Wszystkie mecze:
KS Bestwinka – Zapora Porąbka 4:1
Drzewiarz Jasienica – Pasjonat Dankowice 1:1
GLKS Wilkowice – Zapora Porąbka 2:0
KS Bestwinka – Drzewiarz Jasienica 1:1
Pasjonat Dankowice – GLKS Wilkowice 1:0
Zapora Porąbka – Drzewiarz Jasienica 0:4
KS Bestwinka i Pasjonat Dankowice 0:2
GLKS Wilkowice – Drzewiarz Jasienica 0:1
Zapora Porąbka – Pasjonat Dankowice 1:1
KS Bestwinka – GLKS Wilkowice 2:3

 

 

Po 8 punktów zdobyły Pasjnonat Dankowice i Drzewiarz Jasienica, 6 punktów GLKS Wilkowice, 4 KS Bestwinka i jeden punkt Zapora Porąbka. Druga kolejka zostanie rozegrana za tydzień w Jasienicy.