Chwała paniom Chwałek

17. 09. 04
Odsłony: 4232

Aga ChJuż po raz trzeci Kurów był areną Półmaratonu Fantoma. Oprócz biegu na dystansie 21 km zawodnicy ścigali się również na krótszej, 6,5 kilometrowej trasie, a po nich w szranki stanęli amatorzy nordic walking.
Z roku na rok organizowany przez zapalonego ratownika medycznego Piotra Pieczarę Półmaraton Fantoma zyskuje na randze, a i poziom zawodów jest coraz wyższy.
Na starcie stanęły mieszkanki naszej gminy, panie: Ewelina, Agnieszka i Adriana Chwałek i wszystkie zakończyły swoje biegi z sukcesem.
Pani Ewelina zmierzyła się z dłuższą, 21 km, trasą i minęła metę, jako druga kobieta w swojej kategorii wiekowej, w ogólnej klasyfikacji kobiet była 7.
Agnieszka stanęła na starcie II Biegu pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa, którego trasa mierzyła 6,5 km i zajęła w nim pierwsze miejsce nie tylko w swojej grupie wiekowej, ale i wśród kobiet w ogóle.
Adriana, młodsza córka pani Eweliny, siostra Agnieszki, stanęła na starcie mierzącego również 6,5 km nordic walking i zameldowała się na mecie w swojej kategorii wiekowej jako druga, a należy zaznaczyć, że była w ogóle najmłodszą uczestniczką w całych zawodach (rocznik 2003). W nordic walking pierwsze miejsce zajęła zawodniczka o 6 lat starsza od Adriany.