Drukuj

Jelce najlepsze w Drużynowych Zawodach Wędkarskich

17. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1749

 

 

I miejsce Jelce (Ryszard Kwak, Janusz Hałas, Edward Busz), II - Krokodyle (Józef Łuczkowski, Edward Ochman, Paweł Pasierbek), III - Leszcze (Andrzej Góra, Wacław Ryszka, Janusz Niemiec).
Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się w sobotę, 29 lipca, na akwenach 2 i 6 Drużynowe Zawody Wędkarskie zorganizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. O godz. 5:30 zarejestrowało się 14 trzyosobowych drużyn. Niektóre z nich mają ustalony już od kilku lat skład i nazwę, inne dopiero teraz debiutowały. Każdy zawodnik z poszczególnej ekipy losował stanowisko w jednym z trzech sektorów, po czym wędkarze udali się na swoje miejsca i na sygnał z pistoletu hukowego rozpoczęli rywalizację. Zdjęcia TUTAJ
Ryby jak to ryby … jednym brały innych omijały. Można się zastanawiać, jak to jest, że obok siebie siedzą wędkarze i jeden z nich łowi w czasie zawodów kilkadziesiąt sztuk „drobnicy”, a inny nie ma nawet jednego brania? Tak było w przypadku zawodnika, chyba najstarszego w gronie startujących, pana Edwarda Busza (na pierwszym zdjęciu z lewej), który wyciągał z wody jedną rybę za drugą i złowił ich prawie 9 kg. Chyba długoletnie doświadczenie, znajomość specyfiki poszczególnych łowisk, no i dobór techniki oraz przynęt a także związana z wiekiem cierpliwość mają tutaj kolosalne znaczenie. Brawo, panie Edwardzie.


I miejsce zajęły Jelce, w których składzie był wspomniany wyżej Edward Busz. Drużynę dopełniali: Ryszard Kwak i Janusz Hałas, Złowili łącznie 14, 50 kg. Na II miejscu znalazły się Krokodyle (Józef Łuczkowski, Edward Ochman, Paweł Pasierbek) – 7, 58 k8, III - Leszcze (Andrzej Góra, Wacław Ryszka, Janusz Niemiec) – 6, 67 kg.
Pozostałe miejsca: IV – Tarloki, V – ATM, VI – Big Karp Team, VII – Pirania, VIII – Gawliki, IX – Żaby, X – Manhatan.