Nie jest łatwo na The World Games ... Nasi reprezentanci z UKS Set są widoczni

17. 07. 28
Odsłony: 3332

Ciężką przeprawę mieli nasi kajak poliści w pierwszym dniu zmagań na The World Games. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Kobietom nie udało się ani razy przechylić szali na swoją korzyść, chociaż nie brakowało im determinacji i woli zwycięstwa. Jedynie w meczu z Niemkami, było nie było mistrzyniami świata, były bezradne, natomiast w meczu z Francuzkami prowadziły równą walkę do stanu 5:5, lepsze w końcówce okazały się jednak trójkolorowe. 4 bramki zdobyła Marta Bokun, jedną Sandra Pilarz.
Podobnie było w meczu z Kanadyjkami. Prowadzenie objęły zawodniczki spod znaku klonowego liścia. Na 1:1 wyrównała Marta Bokun, na 2:2 rzuciła Justyna Tyrowicz po znakomitym podaniu Klaudii Sachmerdy. Kolejne dwie bramki zdobyły Kanadyjki, a trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobyła Sandra Pilarz na 1minutę 15 sekund do końca meczu. Mimo zmasowanego ataku w końcówce nie udało się doprowadzić do remisu.
W meczu z Niemkami honorowe trafienie zaliczyła Sandra Pilarz.
France - Poland 7:5
Germany - Poland 12:1
Canada - Poland 4:3
Seniorzy zaliczyli jedno zwycięstwo i wywalczyli je w ostatnim w dniu dzisiejszym meczu.
Najpierw stanęli naprzeciw Hiszpanów. Na 5 minut przed końcem meczu przegrywali 3:0, a potem do głosu doszła sportowa złość. Borys Zubczewski zdobył dwie bramki, drugą na 1:24 do końca meczu i znów zabrakło trochę szczęścia do wywalczenia remisu.
W drugim meczu spotkali się z Francuzami i przegrali 4:0.
W ostatnim piątkowym meczu nasza reprezentacja spotkała się z Chinese Taipei. Pierwszego gola zdobył Borys Zubczewski. Potem zrobiło się 3:1 dla Chinese Taipei. Drugą bramkę zdobył Jakub Maślak po podaniu Arka Pilarza, a wyrównał Borys Zubczewski. Prowadzenie dał znów Jakub Maślak, a piątego gola strzelił Borys Zubczewski. Przeciwnicy nie chcieli sprzedać tanio skóry, zrobiło się 5:5 i było to na 3:29 do końca meczu. W końcówce do bramki trafiali już tylko Polacy, a byli to: Daniel Jarmarkiewicz, Łukasz Pilarz, Hubert Migdalski i Arkadiusz Pilarz.
Spain - Poland 3:2
France - Poland 4:0
Chinese Taipei - Poland 5:9