Samorządowi siatkarze lepsi od piłkarzy

14. 04. 05
Odsłony: 3051

Wczoraj, 4 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach walczyli o Puchar Starosty Bielskiego w Piłkę Siatkową samorządowcy powiatu bielskiego. (Zdjęcia TUTAJ)Podobnie, jak tydzień temu w Kaniowie, tak i teraz gmina Bestwina wystawiła swoją reprezentację. Rok temu nasi reprezentanci przegrali z Kozami i zajęli drugie miejsce, w tym roku los postawił na przeciw siebie oba samorządy zaraz w pierwszym meczu. Dagmara Chmielniak, Jakub Sikora, Jarosław Bieroński, Arkadiusz Czaja, Marcin Kanik, Janusz Karaś i Jerzy Zużałek nie dali się zaskoczyć kozianom i pokonali ich 2:0 (25:23; 25:21), jak jednak widać po wynikach w poszczególnych setach, walka była bardzo wyrównana. W kolejnym meczu przeciwnikiem było Starostwo powiatowe i znów wygrana 2:0 (25:17; 25:18), a w trzecim Gmina Wilkowice. I w tym wypadku Gmina Bestwina pokonała swoich rywali 2:0, dając w drugim secie prawdziwy popis swoich umiejętności (25:16; 25:8). Z kompletem zwycięstw siatkarze Gminy Bestwina zdobyli I miejsce, II Kozy, a III Starostwo powiatowe. To nie jedyny sukces bestwińskich siatkarzy. Marcin Kanik został najlepszym zawodnikiem Turnieju, a Dagmara Chmielniak odebrała nagrodę dla najlepszej rozgrywającej. Puchary oraz nagrody wręczał Grzegorz Szetyński, wicestarosta bielski, a nad całością czuwali Jarosław Jesionka i Czesław Pszczółka z Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki powiatu bielskiego.