Strażacy na boisku

12. 07. 14
Odsłony: 5183

14 lipca do Bestwinki przybyły jednostki straży pożarnej z powiatu bielskiego. Druhowie zmierzyli się w piłkę nożną ( źródło www.beskidzka24.pl )

Od godziny 9 na boisku sportowym rozgrywano mecze młodzieżowych drużyn pożarniczych, w których zmierzyły się OSP z: Bystrej, Dankowic, Wilkowic, Kaniowa, Wilamowic, Bestwinki, Jasienicy, Międzyrzecza, Godziszki i Bujakowa. Choć wszyscy druhowie walczyli bardzo dzielnie, zwycięzca mógł być tylko jeden. W kategorii 10-14 lat najlepsi okazali się strażacy z Międzyrzecza, tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Bystrej, a trzecie miejsce przypadło w udziale gościom z Godziszki. W kategorii 15-18 lat zwyciężyli druhowie z Bestwinki, na drugim miejscu znaleźli się strażacy z Jasienicy, a na trzecim - z Międzyrzecza.
O 14.00 na murawie pojawiły się jednostki z gminy Bestwina oraz z Chełmka i Dankowic, aby powalczyć o przechodni puchar komendanta gminnego OSP w Bestwinie. Zwyciężyli zawodnicy z Dankowic, ale puchar powędrował do druhów z Bestwinki, którzy okazali się najlepsi spośród strażaków z gminy.
Wieczorem rozpoczął się festyn sportowy, zorganizowany przez KS Bestwinka, a za jedyne 7 zł można wziąć udział w losowaniu nagród, a zarazem wesprzeć organizatorów.
Tekst: Wioleta Gandor