Drukuj

Nie przełamali Soły

12. 04. 22
Odsłony: 3900
Zdecydowaną wygraną Soły Kobiernicy zakończyło się spotkanie w Kaniowie. Drużyna Krzysztofa Janeczki zdominowała rywali już od pierwszych minut, efektem przewagi Solaków była bramka Jacka Kurzydły w 34 minucie spotkania, dużą rolę w zdobyciu tej bramki odegrał bramkarz Przełomu który nie trafiając w piłkę zostawił ją oraz pustą bramkę na pastwę zawodnika gości. Zespół z Kaniowa próbował odgryźć się rywalom jednak akcje drużyny Przełomu kończyły się w okolicach pola karnego Kamińskiego.
Druga połowa to rozpoczęła się od bramki gości na 2:0 którzy kontynuowali założony cel jakim jest zdobycie trzech punktów. Kolejne akcje Kobierniczan zagrażały bramce Furczyka i po jednej z nich do siatki trafia Majdak. Przy prowadzeniu trzema bramkami zespół Soły odpuścił rywalom którzy skrzętnie wykorzystali chwilę zawahania obrony doprowadzając do stanu 2:3. W samej końcówce spotkania zagotowało się na trybunach po bramce Jarosława Ścieszki na 4:2 dla Soły wobec czego sędzia musiał przedłużyć spotkanie aż o 11 minut. W ósmej minucie doliczonego czasu gospodarzy dobił Kurzydło ustalając wynik spotkania na 5:2.
Soła zrównała się puntkami z liderującym Sokołem Buczkowice i ma dwa punkty przewagi nad Zaporą Wapienica oraz dwanaście nad piątym w tabeli Przełomem.
LKS Przełom Kaniów - LKS Soła Kobiernice 2:5