Paweł Wawrzyczek na sesji Rady Gminy

12. 04. 20
Odsłony: 4202

Na sesję Rady Gminy, która odbyła się w czwartek, 19 kwietnia, zaproszono judokę, Pawła Wawrzyczka, aby wręczyć mu list gratulacyjny, pamiątkową statuetkę oraz drobny upominek.
Rada Gminy stara się doceniać naszych mieszkańców, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w różnych dyscyplinach sportowych, ale i nie tylko sportowych i poprzez swoją pasję, poprzez sukcesy odnoszone w kraju i poza jego granicami promują także naszą gminę.
W ostatnim okresie najgłośniej jest o Pawle Wawrzyczku.

Przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Zużałek, tak przedstawił radnym oraz kierownikom jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy i wszystkim obecnym na sesji sylwetkę młodego mieszkańca Kaniowa:
Ma 16 lat, jest uczniem Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach i uprawia judo w K.S. Judo Czechowice-Dziedzice. W 2010 roku zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych w kategorii do 55 kilogramów.
W 2011 roku do najważniejszych jego osiągnięć należały:
W rozegranym w dniach 5 i 6 marca w Zagrzebiu na Chorwacji Pucharze Europy Juniorek i juniorów młodszych zdobył brązowy medal.
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w Białymstoku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Paweł doznał minimalnej porażki w walce finałowej (wskazanie decyzją sędziów 2:1) i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji.
W dniach 7 - 8 maja w berlińskiej Sportforum Hale rozegrano kolejny turniej z cyklu Puchar Europy juniorek i juniorów młodszych. Paweł zdobył w kategorii wagowej 55 kg (52 zawodników) brązowy medal.
W kolejnej edycji Pucharu Europy, która miała miejsce w Bielsku – Białej również zajął III miejsce.
W lipcu Paweł pojechał na XI Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Odbywał się ona w tureckim Trabzonie. Przed wyjazdem wraz z polską delegacją gościł w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Tam spotkał się z Ireną Szewińską oraz złożył podpis na fladze olimpijskiej.
W samych zawodach zdobył VII miejsce i uzyskał punkty liczące się do rankingu europejskiego, w którym zajął dosyć wysoką pozycję.
W październiku - w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu rozegrano Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski juniorów i juniorów młodszych, Paweł zdobył medal brązowy.
W listopadzie w Bytomiu rozegrano Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski juniorek i juniorów młodszych. Paweł stanął na najwyższym stopniu podium.
W dniach 21 - 22.01.2012 w Bytomiu rozegrano Mistrzostwa Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików. Paweł zdobył w nich tytuł mistrzowski.
W dniu 24 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się XIII Noworoczne Spotkanie środowiska sportowego. Paweł Wawrzyczek został wybrany przez Kapitułę pod przewodnictwem Starosty Bielskiego „nadzieją olimpijską” z powiatu bielskiego.
12 marca br. w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach odbyła się Gala Sportu. Decyzją Kapituły tytuł Sportowej Indywidualności Roku Czechowic – Dziedzic otrzymał Paweł Wawrzyczek.
W marcu tego roku w Zagrzebiu rozegrano pierwszy w tym roku Puchar Europy juniorów młodszych. W zawodach wzięło udział 519 zawodniczek i zawodników z 25 państw w tym 22 reprezentantów Polski. Jako pierwszy z nich na tatami wyszedł Paweł. Startował w kategorii 60 kg, w której zgłosiło się 58 zawodników. Wygrał wszystkie 6 pojedynków i zdobył złoty medal.
W dniach 8 - 9.04.2012 r. w rosyjskim Tver rozegrano Puchar Europy juniorów młodszych.
Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentował się Paweł Wawrzyczek , który w kategorii 60 kg uległ jedynie w walce finałowej zawodnikowi gospodarzy decyzją sędziów. Świetne tegoroczne rezultaty pozwalają realnie myśleć o sukcesie w czerwcowych Mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej, które rozegrane zostaną w Czarnogórze.
Życzymy więc Pawłowi, aby stanął w nich na najwyższym stopniu podium i zapewniamy, że będziemy mocno trzymać za niego kciuki.
Przewodniczący Rady wraz z pełniącym obowiązki wójta Stanisławem Wojtczakiem wręczyli następnie Pawłowi List gratulacyjny, statuetkę oraz upominek a wszyscy obecni nagrodzili go gromkimi brawami i życzyli, aby to właśnie Paweł został kolejnym olimpijczykiem po Zbigniewie Pietrzykowskim i Zygmuncie Smalcerzu, którzy także byli związani z naszą gminą.
Zdjęcia:Sławomir Lewczak