Kuba P. relacjonuje

11. 04. 04
Odsłony: 4964

Podsumowanie 14 kolejki spotkań bielskiej A-klasy:
W sobotnie popołudnie LKS Kaniów zmierzył się z Pionierem Pisarzowice. Ku radości kibiców gospodarzy już w 8 minucie K. Ryszka wykorzystał błąd bramkarza i zdobył pierwszą bramkę. Przełom przeważał w tym meczu i do przerwy wygrywał 2-0. Do siatki gości w pierwszej odsłonie trafił jeszcze R. Juryczga. Po przerwie obraz spotkania się nie zmienił. Podopieczni W. Kucharskiego kreowali grę, konstruowali ciekawe akcje, natomiast Pionier się bronił. Trzecią bramkę z rzutu karnego zdobył R. Jurczyga. Kolejnego gola dołożył J. Maroszek i było już 4-0. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gracze z Pisarzowic czego efektem była bramka na 4-1. Drugi raz futbolówka do bramki Przełomu wpadła po idealnym strzale A. Góry z rzutu wolnego. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Ł. Walaszczyk, który w zamieszaniu podbramkowym zachował się najlepiej i skierował piłkę do bramki. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i gospodarze odnieśli ważne zwycięstwo. Podopieczni W. Kucharskiego przesunęli się na 3 miejsce w tabeli. W czasie przerwy w meczu odbyło się losowanie nagród dla kibiców oraz złożono podziękowania Panu Karolowi Ryszce za nowe nagłośnienie na boisku.

W niedzielę o godzinie 16:00 druga drużyna z naszej gminy, która rozgrywa swoje mecze w bielskiej A-klasie, a mianowicie KS Bestwinka zmierzyła się na wyjeździe z wiceliderem Sołą Kobiernice. Podopieczni W. Jurczyka przez wiele osób byli skazywani na pożarcie, również statystyki nie przemawiały na korzyść  zespołu z Bestwinki, jednak, jak pokazało to spotkanie, statystyki nie grają,a w tej drużynie tkwi potencjał. W ciągu całego spotkania zawodnicy KS Bestwinka prezentowali się bardzo dobrze. Pomimo kilku stuprocentowych okazji nie zdołali zdobyć jednak bramki, która pozwoliłaby im wygrać tą potyczkę, gdyż w tym dniu podopieczni W. Jurczyka byli zespołem lepszym.  Swoje szanse na zdobycie bramki miała również Soła, przede wszystkim w pierwszej połowie, kiedy to B.Stokłosa nie wykorzystał rzutu karnego, nie zdołali oni także przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz mógł się podobać, był szybki i obfitował w okazje bramkowe. KS Bestwinka nadal plasuje się na 8 miejscu w tabeli, ale do podium traci tylko 4 punkty.
W 15 kolejce odbędą się derby naszej gminy pomiędzy KS Bestwinką i Przełomem Kaniów. Początek spotkania w niedzielę, 10 kwietnia, o godzinie 16 na stadionie w Bestwince. Wszystkich sympatyków zapraszamy na to spotkanie.

Podsumowanie 19 kolejki spotkań bielskiej Ligi Okręgowej:
W niedzielę o godzinie 11:00 rozpoczął się mecz pomiędzy LKS-em Bestwina i Góralem Żywiec. Ku zaskoczeniu wszystkich w początkowej fazie spotkania przeważali gospodarze tego pojedynku. Po błędzie obrony bramkę dla bestwinian mógł zdobyć J. Ogiegło jednak przestrzelił. Następnie kilkoma dobrymi akcjami popisali się M.Mazur i S.Skęczek, ale w tych wypadkach zabrakło w polu karnym zawodnika, który mógłby wykończyć akcje.  Z czasem zarysowała się przewaga przyjezdnych,czego efektem była bramka zdobyta w 36 minucie przez Szymońskiego.  Kilka minut później bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się G. Kalamus, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Ł. Byrtka. Druga połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy mieli kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Po tym meczu LKS Bestwina spadł na miejsce 14 i do bezpiecznej strefy traci 1 punkt (13. Wisła Strumień 16 punktów – jeden mecz zaległy). W następnej kolejce podopieczni A. Jachimowicza zmierzą się na wyjeździe z drużyną Morcinka Kaczyce. Początek spotkania w sobotę 9 kwietnia o godzinie 16.