Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

18. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 30
Taki weekend, w którym wszystkie nasze seniorskie drużyny zdobywają komplet punktów zdarza się rzadko, a jeśli jeszcze odbywa się to w meczach wyjazdowych tym większa radość i uznanie dla nich, tym bardziej, że nie były wskazywane, jako faworyci tych potyczek.
Zaczęło się w sobotę. W Bielskiej Lidze Okręgowej LKS Bestwina zmierzył się w Wiśle z tamtejszym WSS. Od samego początku bestwinianie narzucili wiślanom swój styl gry i stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich, m. in. Krystian Makowski, Mariusz Duś, Dawid Gleindek, Szymon Skęczek jednakże albo minimalnie chybili, albo bramkarz spełniał swoją rolę.
Po faulu na Dawidzie Gleindku arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. I choć uderzenie Szymona Skęczka bramkarz wiślan odbił, to wobec poprawki do powiedzenia nic nie miał.
W drugiej połowie swoje sytuacje strzeleckie mieli również wiślane, ale nic z nich nie wyniknęło. W doliczonym czasie gry sfaulowany w obrębie „16” został Konrad Kowaliczek. Piłkę na 11. metrze ustawił Tomasz Kozioł, ale bramkarz WSS znów błysnął swoimi umiejętnościami odbijając także dobitkę. Bestwinianie wygraną dowieźli, choć mecz kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Gacka. Po tym zwycięstwie LKS Bestwina przesunął się na 5 miejsce.
WSS Wisła – LKS Bestwina 0:1
LKS Kaniów jechał do Wapienicy z zamiarem przełamania zapory złożonej z obrońców Zapory i zadanie to zawodnicy Przełomu wykonali. Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie, a dokładniej w 39 minucie strzelanie w meczu zakończył zawodnik Przełomu Dominik Domka. Wcześniej dwie bramki dla kaniowian zdobył Kamil Góra (15 i 25 min.). Kaniów z 17 punktami jest piąty.
LKS Zapora Wapienica – LKS Przełom Kaniów 2:3
W niedzielne popołudnie wyjechał z Bestwinki do Rajczy (chyba najdalszy wyjazd) autobus z zawodnikami oraz najwierniejszymi kibicami. Trener, Tomasz Zużałek i jego ekipa, zawsze powtarzają, że w każdym meczu walczą o 3 punkty, jednakże faworytem tego meczu nie byli. Nastroje w drużynie były bardzo dobrze, ponieważ w porównaniu do składu z ostatniego meczu w dzisiejszym znalazły się filary obrony: Sebastian Bienko i Szymon Tomala.
Soła Rajcza na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy stworzyła ze swojego boiska niesamowitą twierdzę. Ta jednak została zdobyta przez ekipę z Bestwinki. Należy nadmienić, że jest pierwszą drużyną, która z Rajczy wywiozła 3 punkty. Już w pierwszej połowie dwie bramki zdobył Bartosz Adamowicz i to w przeciągu dwóch minut, w 34 i 36 minucie. Na przerwę drużyny zeszły z wynikiem 0:2. Kontaktową bramkę gospodarze uzyskali w 50 minucie, ale to było wszystko na co ich było stać, a w 90 minucie kropkę nad „i” postawił Maciej Kosmaty. Z 15 punktami KSB pozostaje na 12 pozycji.
LKS Soła Rajcza – KS Bestwinka 1:3
18. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 88
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się uroczysta gala plebiscytu „Samorządowiec Województwa Śląskiego”. Była to akcja redakcyjna „Dziennika Zachodniego” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.
Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się 24 sierpnia i trwało do 13 września br. Wzięli w nim udział radni z każdego miasta, powiatu i gminy województwa śląskiego oraz prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie powiatów, a także radni Sejmiku Województwa Śląskiego, na których czytelnicy i internauci mogli oddawać swoje głosy, doceniając tym samym ich zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Starosta Bielski Andrzej Płonka zdobył wysokie, trzecie miejsce. Jest to szczególne wyróżnienie w jubileuszowym roku XX-lecia funkcjonowania w Polsce powiatów.
W Plebiscycie na „najlepszego wójta” wójt gminy Bestwina nie otrzymał ani jednego głosu na TAK, ale również żadnego głosu na NIE. Zwyciężył wójt gminy Poraj, Łukasz Stachera.
Tytuł „najlepszego radnego w gminie” otrzymało troje radnych z powiatu bielskiego: Łukasz Furczyk radny Rady Gminy Bestwina (jedyny radny z gminy Bestwina, na którego oddano głosy), Stanisław Wojciech radny Rady Miasta Czechowice-Dziedzice oraz Stanisław Nycz radny Rady Miasta i Gminy Wilamowice.
18. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 69
Bielska policja zatrzymała 24-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg wymuszeń rozbójniczych. Napastnik groził swoim ofiarom nożem i żądał wydania pieniędzy. Spodziewając się zatrzymania, ukrył się w jednym z goczałkowickich pensjonatów.
Policjanci pracowali nad sprawą wymuszeń, do których dochodziło ostatnio w powiecie bielskim. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że napastnik przykładał im do szyi nóż i żądał wydania kilku tysięcy złotych. Do zdarzeń tych doszło m.in. w Dankowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Kaniowie i Bestwinie. Sprawca groził swoim ofiarom śmiercią i spaleniem ich domów.
Śledczy ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć dobrze im znany 24-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna spodziewając się zatrzymania, przez jakiś czas skutecznie się ukrywał. Policjanci zatrzymali go w jednym z goczałkowickich pensjonatów. Był zaskoczony. W czasie przeszukania policjanci odnaleźli przy nim środki odurzające.
Wczoraj bielski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 24-latka. Za obecne czyny odpowie w warunkach recydywy, gdyż przeszłości był karany za rozboje. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.
Na zdjęciu: zatrzymany przez policjantów 24-latek, fot. Policja
18. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 53
W sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się w czwartek, 11 października, Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, podczas którego tradycyjnie podsumowano coroczny konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego”.
Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach w tegorocznej edycji przyznano nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach. Zwycięzcy oprócz uroczyście wręczonych pucharów i dyplomów otrzymali również nagrody pieniężne. W kategorii Piękna wieś województwa śląskiego Bestwina otrzymała wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. W kategorii Najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego trzecie miejsce i 1 000 zł nagrody przypadło Sylwii Firganek-Kozioł z Bestwiny.
18. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 56
Zapowiedź piłkarskiego weekendu rozpocznę znowu od informacji o kolejnym powołaniu Emilki Waliczek, zawodniczki młodzików LKS Bestwina oraz drużyny dziewcząt LKS Bestwina do Kadry Śląskiego Związki Piłki Nożnej dziewczyn U 16, tym razem na mecz z reprezentacją Opolskiego ZPN, który odbędzie się 17 października w Głogówku. Przypomnę, że w swoim debiucie w meczu z Małopolskim ZPN Emilka zdobyła swojego pierwszego gola, a jej drużyna wygrała 4:2.
W Bielskiej Lidze Okręgowej w sobotę, 13 października, LKS Bestwina (6 miejsce, 21 punktów) udaje się do Wisły, gdzie o godz. 16:00 zmierzy się z WSS (10 miejsce, 16 punktów).
KS Bestwinka (12 miejsce, 12 punktów) wyjeżdża do beniaminka z żywieckiego podokręgu, Soły Rajcza (8 miejsce, 17 punktów). Mecz odbędzie się w niedzielę, 14 października, o godz. 15:00. Powyższe mecze rozgrywane są w ramach 12 kolejki BLO.
W klasie A rozegrana zostanie 10 kolejka, a LKS Przełom Kaniów (5 miejsce, 14 pkt.) po ubiegłotygodniowej pauzie rozegra mecz wyjazdowy i spotka się w sobotę (13.10) w Wapienicy z tamtejszym LKS Zapora (7 miejsce, 11pkt.). Początek meczu o godz. 16:00.
18. 10. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 184

W tym roku do Nagrody Starosty im. księdza Józefa Londzina samorząd gminy Bestwina nominował Mariana Firganka.

Pan Marian całe życie związany jest z gminą Bestwina. Po ukończeniu edukacji i uzyskaniu tytułu mistrza murarstwa w specjalności architektoniczno – budowlanej pracował na różnych płaszczyznach wnosząc znaczny wkład w rozwój gminy.
Pana Mariana można określić mianem budowniczego gminy Bestwina. Kierował i nadzorował budowę Pawilonu Sportowego oraz infrastrukturę sportową w Bestwince, która do dnia dzisiejszego jest wizytówką sołectwa, kościół parafialny w Bestwince, kaplicę cmentarną w Bestwince i Kaniowie, szkołę w Bestwince, przedszkole, salę gimnastyczną, Dom Nauczyciela, Zakład Naprawy Gazomierzy. Przy okazji budowy nowej szkoły w Bestwince, dzięki jego zaangażowaniu i znacznemu wkładowi pracy wybudowano 4 km sieci gazowej, w tym dwie stacje redukcyjne oraz małą oczyszczalnię ścieków (w ramach tzw. Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie). Brał także czynny udział w budowie (jak również pozyskaniu środków i materiałów budowlanych) strażnicy w Bestwinie i Bestwince, Ośrodka Zdrowia w Bestwinie, czy remontu Domu Ludowego. Od roku 1968 pełnił funkcję prezesa klubu sportowego w Bestwince.
Czytaj więcej
18. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 175

W 11 kolejce Bielskiej Ligi Okręgowej LKS Bestwina podejmował w sobotę na własnym boisku LKS Orzeł Łękawica zajmujący 16 miejsce w tabeli rozgrywek BLO. Różnica dziesięciu miejsc w tabeli była widoczna na boisku od pierwszego gwizdka. W 23 minucie Tomasz Kozioł wyłożył piłkę Adrianowi Miroskiemu, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Z kolei w 39 minucie Michał Gacek pięknie obsłużył Szymona Skęczka, który również nie dał szans bramkarzowi Orła. Po zmianie stron, w 57 minucie, Dawid Gleindek wykorzystał podanie Szymona Skęczka, a listę strzelców zamknął w 71 minucie Konrad Kowaliczek.
LKS Bestwina – LKS Orzeł Łękawica 4:0
LKS Bestwina: Granatowski – Móll, Miroski (60' Kowaliczek), Gołąb, Gacek, Makowski (68' Duś), Gleindek, Droździk (72' Lisewski), Kozioł, Skęczek (75' Święs), Feruga (46' Wentland).

KS Bestwinka w ubiegłej kolejce występował w Skoczowie przeciwko liderowi, dzisiaj, 7 października zmierzył się z trzecią drużyną okręgówki, LKS Błyskawica Drogomyśl. I w tym wypadku dało się poznać, która drużyna jest znacznie wyżej w tabeli. Już po 20 minutach drogomyślanie prowadzili 0:3 a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:4.
Po zmianie stron jeszcze 3 razy trafili do bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:7.
Trudno odmówić zawodnikom KS Bestwinka ambicji i woli walki, mieli swoje okazje, była i jedna poprzeczka, ale w każdej sytuacji zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”. Zresztą Błyskawica ma znakomitą obronę i bramkarza, do tej pory straciła tylko 7 bramek.
KS Bestwinka – LKS Błyskawica Drogomyśl 0:7
KS Bestwinka: Golik Amadeusz, Korczyk Daniel, Nycz Rafał, Więcek Michał, Wróbel Paweł (66' Wierzgoń Zbigniew), Dawidek Rafał, Kosmaty Maciej, Stasica Przemysław, Skęczek Maciej, Zosuł Tymoteusz, Adamowicz Bartosz.

 

18. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 333
IMG 7868IMG 7869IMG 7870IMG 7871IMG 7874Stanisław Nycz, sołtys sołectwa Janowice rozpoczynając Zebranie Wiejskie w Janowicach, ostatnie z cyklu w gminie Bestwina, przywitał wszystkich mieszkańców Janowic oraz przedstawicieli Komitetów Wyborczych. Za stołem prezydialnym wraz z nim zasiedli: wójt Artur Beniowski, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Urszula Kal, prezes OSP Zygmunt Łukoś oraz ksiądz Józef Walusiak.
Sekretarzem Zebrania wybrany został Jerzy Borutka, a w Komisji Uchwał i Wniosków pracowali: Krystyna Norymberczyk, Marek Pyka i Sławomir Ślósarczyk. Porządek Zebrania został przyjęty jednogłośnie: 1. Otwarcie zebrania, powitanie mieszkańców i zaproszonych gości, 2. Przedstawienie i przyjęcie porządku zebrania, 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego zebrania, 4. Wybór sekretarza zebrania, 5. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków, 6. Sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej, 8. Informacja wójta dot. funkcjonowania Urzędu Gminy i założeń budżetowych na rok 2019 i całą kadencję, 9. Dyskusja i zgłaszanie wniosków, 10. Odczytanie i przegłosowanie wniosków,  11. Prezentacja Komitetów Wyborczych, 12. Zamkniecie zebrania.
Składając sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej sołtys Stanisław Nycz poinformował, że Rada zbierała się w 2018 roku 7 razy z udziałem wójta, uczestniczył w szkoleniu sołtysów w starostwie powiatowym, a wraz z prezeską Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Krystyną Norymberczyk zorganizowali I Janowickie Sianokosy.
Wójt Artur Beniowski przedstawił najważniejsze sprawy i inwestycje, jakie udało się załatwić w Janowicach i dla Janowic:
Czytaj więcej
18. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 170

Podobnie, jak w latach poprzednich UKS SET Kaniów był w sobotę, 6 października, gospodarzem Międzynarodowego Meczu Kajakowego. Zdjęcia z dekoracji TUTAJ
W Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych zjawili się przedstawiciele klubów z Czech, Słowacji i Ukrainy (VK Tatran, KK TTS Trenčín, KRK Novaky, KVS Olomouc, Moravy, Kovel). Jak zwykle rywalizacja toczyła się na dystansie 200 m w kategoriach K 1 juniorek i juniorów, C 1 juniorów, K 1 juniorek i juniorów młodszych, C 1 juniorów młodszych, mixt K 2 juniorów, K 1 młodziczek i młodzików, C 1 młodzików i mixt K 2 juniorów młodszych.
Nad całością czuwał prezes Śląskiego Związku Kajakowego, Czesław Górka, sędzią głównym była Halina Błaszkiewicz wraz pomocnikami: Bartłomiejem Dawidkiem, Dominiką Sojką i Hanną Sojką, opiekę medyczną na lądzie sprawował Sławomir Sojka, a na wodzie nad bezpieczeństwem zawodników czuwali Jarosław Bieroński i Łukasz Kóska. Jerzy Zużałek pełnił funkcję spikera, a Jacek Gruszka użyczył swój sprzęt nagłaśniający i czuwał nad jego prawidłowym działaniem.
W sumie rozegrano 12 biegów, zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdym z wyścigów odebrali z rąk prezesa, Czesława Górki, oraz wicemistrzyni Świata U 21 Dominik Sojki oraz jej siostry, zdobywczyni Trofeum "Minin Cup" we Włoszech, Hanny,  medale, a najlepsi nagrody rzeczowe. W punktacji drużynowej zwyciężył KK TTS Trenčín, a jego kierownik, Ladislav Vana, odebrał Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. W niedzielę, w Katowicach ciąg dalszy.

Do góry