Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci.html

Licznik Odwiedzin

14558714
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
6184
15817
56938
378929
14558714

Magazyn Gminny
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci.html

Aktualności

18. 05. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10
Dzisiejszą zapowiedź sportowego weekendu rozpocznę od meczu o mistrzostwo bielskiej klasy A. W sobotę na boisku w Bestwince o godz. 15:00 staną naprzeciw siebie drużyny, które zajmują ex aequo pierwsze miejsce w tabeli (KS Bestwinka ma jeden mecz mniej rozegrany). BTS Rekord Bielsko-Białą II i gospodarze zgromadzili do tej pory po 52 punkty, korzystniejszą różnicę bramkową mają zawodnicy z Bielska. Na łamach www.sportowebeskidy.pl tak zapowiadany jest ten mecz: „Mistrza Polski już znamy, lecz tego kto awansuje do "okręgówki" jeszcze nie. Przyglądnijmy się bielskiej A-klasie, gdzie w nadchodzący weekend mierzyć się będzie zespół z Bestwinki oraz "dwójka" Rekordu. Liderem tych rozgrywek są Ci drudzy, choć mają jeden mecz rozegrany więcej od podopiecznych Tomasza Zużałka i na ten moment obie ekipy mają po tyle samo punktów. Nie ma więc wątpliwości, co do tego, że będzie to najważniejszy mecz w tym sezonie w bielskiej klasie A. – Teraz czeka nas prawdziwa weryfikacja. Ten mecz pokaże, czy zasługujemy na „okręgówkę”, czy nie. Słyszałem, że w Bestwince jest fajne boisko, po meczu ma być ponoć zorganizowany festyn, więc i ludzi przyjdzie sporo. My mamy po prostu wyjść na boisko i walczyć, jak 11-stu Spartan – zapowiada spotkanie kapitan rezerw Rekordu, Kamil Jaroś. Szymon Niemczyk, szkoleniowiec bielszczan nie będzie mógł także liczyć na piłkarzy z pierwszej drużyny, która w tym samym dniu mierzyć się będzie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Czy z tego powodu należy więc ujmować szans "rekordzistom"? Bez wątpienia nie, jednak gospodarze z pewnością postawią twarde warunki gry. A przypomnijmy tylko, iż w poprzednim sezonie w tym czasie Czarni Jaworze już byli pewni awansu.”
LKS Przełom Kaniów po zmianie trenera zwyciężał w trzech ostatnich meczach i urywał punkty drużynom z czołówki. Tym razem w niedzielę, 27 maja, o godz. 16:00 na własnym boisku będzie chciał pozbawić punktów LKS Zapora Wapienica.
W lidze okręgowej LKS Bestwina w ostatnich meczach zawodził swoich kibiców, ale zła seria zawsze kiedyś musi mieć swój koniec. Czy stanie się to w 27 kolejce?
W sobotę, 26 maja, o godz. 17:00 LKS Bestwina zmierzy się na własnym boisku z TS Koszarawa Żywiec. Drużyna z Żywca zajmuje 5 miejsce i zgromadziła do tej pory 44 punkty, tj. o 5 mniej niż gospodarze (3 miejsce w tabeli).
18. 05. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 40

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” im. Adolfa Gascha zaprasza dzieci i młodzież z gminy Bestwina w wieku do lat 16 do udziału w Zawodach Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w sobotę, 2 czerwca, na akwenie „Oczko” w Kaniowie o godz. 8:00.

Na wszystkich uczestników czeka słodki poczęstunek, a dla najlepszych wędkarzy nagrody rzeczowe.
Opiekunowie mile widziani.
Informacje pod numerem 501 309 859
Zapraszamy dzieci niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, brzegi akwenu są bezpieczne i łatwo dostępne!

18. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 41
LKS Kaniów rozegrał trzeci mecz pod wodzą trenera Wiesława Kucharskiego i zaliczył trzecie zwycięstwo, co dało mu awans na 4 miejsce w tabeli.
Przełom swoje 3 punkty zdobył w starciu z KS Międzyrzecze, a bramki na wagę zwycięstwa zdobył Robert Jurczyga w 26 i 41 minucie, tą drugą bramkę z rzutu karnego.
KS Międzyrzecze – LKS Kaniów 1:2
KS Bestwinka w sobotę stanął naprzeciw walczącego o awans Pioniera Pisarzowice, mecz odbywał się na boisku rywala. Jako pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się bestwinczanie. W 34 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Rafał Nycz. Niestety, w 45 minucie gola „do szatni”, co zawsze działa deprymująco, zdobyli gospodarze i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz na szczycie zakończył się podziałem punktów. KS Bestwinka zajmuje drugie miejsce z tą samą ilością punktów co lider, Rekord II.
LKS Pionier Pisarzowice – KS Bestwinka 1:1
W lidze okręgowej odbyły się derby. Pasjonat Dankowice podejmował u siebie LKS Bestwina. W tej prestiżowej potyczce lepsi okazali się o jedno trafienie gracze trenera Artura Bierońskiego. Dla Bestwiny to druga porażka z rzędu, dla Dankowic druga wygrana w ciągu 3 dni. Bramki dla LKS Bestwina zdobyli Szymon Skęczek i Mateusz Włoszek. Zespół zajmuje 3 miejsce w tabeli.
18. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 50

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Bestwina: ulica Ogrodnicza i przyległe w tym rejonie, Krakowska od nr 120 do 170, Janowicka do nr 22 i 29, Kościelna do nr 8 i 25, Konopnickiej 1,3
Rozpoczęcie: 2018-05-24 09:00
Zakończenie: 2018-05-24 11:00
Za utrudnienia przepraszamy.

18. 05. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 33

Kolejny raz zawodnicy UKS Set Kaniów wystartowali w Pucharze Europy w Kajak Polo w Essen (wcześniej Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec), największej kajak polowej imprezie sportowej w Europie. W 2015 roku nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli tytuł Międzynarodowych Mistrzów  Niemiec w Kajak Polo w kategorii wiekowej U 14. W 2017 roku po mistrzowski tytuł sięgnęli juniorzy, tak więc marka pod nazwą UKS Set Kaniów jest wszystkim kibicom kajak polo doskonale znana w Europie.
Wczoraj rozpoczęły się kolejne zmagania 47th International Deutschland-Cup 2018 i trwać będą do 21 maja, w Niemczech jest to dzień wolny od pracy. UKS Set Kaniów wystawił w tym roku 3 drużyny: seniorek, seniorów i męską U 21. W rozegranych do tej pory  meczach nasze drużyny uzyskały następujące wyniki:
Class Men (seniorzy):
UKS Set - KSV Glauchau 3:3
UKS Set – Cando Canoe Club 9:2
UKS Set – Lok Skovshoved 5:3
UKS SET - Acigne 2:5
UKS SET - CPS Mix 6 : 3
Ladies (seniorki):
UKS Set – PS Coburg 1:7
UKS Set – M. de Ruyter 10:5
UKS Set - Danske Roklub 8:2
KRM Essen - UKS SET Kaniow 5:0
UKS SET - KP Muenster 4:2
KCNW Berlin - UKS SET Kaniow 3:0

U 21 mężczyźni:
KRM Essen - UKS Kaniow 2:4
DJK Ruhrwacht Muelheim - UKS Kaniow 3:6
Raperswil - UKS Kaniow 4:5
Sweden Blue - UKS Kaniow 1:7
Drużyna U 21 uzyskała awans do półfinału, gdzie zmierzy się o godz. 15:20 z MKSF Muelheim....
Niestety, porażka: UKS Kaniow - MKSF Muelheim 3 : 4
UKS Kaniow - WSF Liblar 1:4

18. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 322
Podobno mają znajomości „na górze”, ale na wszelki wypadek przygotowali namiot, który jednakże okazał się niepotrzebny. No cóż, zawsze się znajdzie jakiś niewierny Tomasz :-), a z drugiej strony … strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Było wiele słów uznania w stronę kaniowskich strażaków za ich społeczną, ofiarną pracę i poświęcenie oraz tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że Jubileusz 110-lecia mógł wiązać się z pozyskaniem przez OSP Kaniów nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania GCBA. Zdjecia TUTAJ
Czytaj więcej
18. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 79
Tym razem wszystkie nasze drużyny seniorskie rozgrywać będą swoje mecze na boiskach przeciwników. Najbliżej, bo do Dankowic, udaje się LKS Bestwina, gdzie o godz. 17:00 w sobotę, 19 maja, zmierzy się w derbowym pojedynku z LKS Pasjonat Dankowice w ramach 26 kolejki o mistrzostwo AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej.
Lider bielskiej A klasy, KS Bestwinka, również w sobotę, ale o godz. 16:00 stanie w Pisarzowicach naprzeciw trzeciej siły tych rozgrywek, Pioniera Pisarzowice. W klasie A rozgrywana będzie 22 kolejka.
LKS Przełom Kaniów w niedzielę, 20 maja, o godz. 16:00 zmierzy się z KS Międzyrzecze w Międzyrzeczu.
18. 05. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 88
Mimo, że w remizie OSP Kaniów nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Scania GCBA jest już od ubiegłego roku, do podziału bojowego został w prowadzony 27 grudnia 2017 roku i brał już udział w kilkunastu akcjach ratowniczo - gaśniczych, to umowę na dofinansowanie zakupu tego pojazdu wójt Artur Beniowski wraz z prezesem OSP Kaniów Grzegorzem Owczarzem podpisali dzisiaj w Rybniku. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego swoje odpisy złożyli marszałek województwa Wojciech Saługa i wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.
Kaniowska OSP jest jedyną w całym powiecie bielskim, która otrzymała dofinansowanie w ramach najnowszego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, dzięki któremu 28 jednostek straży z całego województwa otrzyma ponad 11 milionów złotych.
OSP Kaniów otrzymała prawie 242 tysiące złotych dofinansowania na pojazd warty 941 tysięcy złotych. Wcześniej 400 tysięcy złotych wyłożyła gmina Bestwina. Pozostałe środki pochodzą z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i budżetu kaniowskiej OSP.
Scania GCBA (na zdjęciu w czasie dzisiejszej akcji neutralizacji plam ropo-pochodnych na ul. Batalionów Chłopskich w Kaniowie) to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, pierwszy tego typu w gminie. Zastąpił prawie 40-letniego stara. Duża pojemność jego zbiornika przyda się podczas największych pożarów. Przypomnę, że działamy także poza naszą gminą, a na swoim terenie mamy lotnisko - komentuje wójt, który jest też członkiem zarządu OSP Kaniów.
Scania zostanie zaprezentowana w sobotę, 19 maja, podczas obchodów 110-lecia OSP Kaniów.
Źródło: www.beskidzka24.pl
18. 05. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 83
Wójt Gminy w Bestwinie ogłasza nabór na stanowiska:
* Ratownik
* Kasjer
* Pracownik wypożyczalni
* Robotnik gospodarczy

Warunki, jakim powinni odpowiadać kandydaci, zasady zatrudnienia oraz wynagradzania dostępne są pod adresem http://bip.bestwina.pl/informacje-ogolne/oferty-pracy/nabory-do-pracy-w-osrodku-rekreacji-i-sportow-wodnych-w-kaniowie

Oferty należy składać do dnia 30.05.2018 roku na adres Urzędu Gminy Bestwina, ul. Krakowska 111, 43-512 Bestwina lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem nazwy stanowiska, na które składa się aplikację.
Dodatkowych informacji udziela Kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy w Bestwinie. Tel. 32 215 77 26 lub 513 130 766.
Do góry